News
dj tiesto

Czy Tiësto planuje swój trance’owy comeback?

Wszyscy wiemy jak to jest z formą wydawniczą popularnego holenderskiego didżeja i producenta. Jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało, niedługo po premierze mocno kontrowersyjnego remake'u "Barbie Girl", Tiesto rzuca cień nadziei fanom jego starego brzmienia, prezentując specjalną edycję "Ayla” podczas swojego elektryzującego występu na Escapade Music Festival w Kanadzie.

Światełko w tunelu

Dużo osób narzeka, choć nie tak wielu zdaje sobie sprawę, jakie były przyczyny tego, że Tiësto porzucił trance na rzecz EDM-u. W 2004 nastąpiła rewolucja w najważniejszych muzycznych telewizjach, kiedy to właściciel MTV i VH1 – Viacom, przejął kultowy holendersko-belgijski TMF oraz niemiecką VIVę, co spowodowało, że trance zaczął tracić na znaczeniu. Tiësto aby utrzymać się w mainstreamowych mediach musiał przystosować się pod nowe trendy. Nie da się ukryć, że współpraca z artystami głównego nurtu i skupienie się na hitach radiowych wyniosły go na nowe wyżyny światowego sukcesu. Oczywiście artysta pozostawił wielu zagorzałych fanów muzyki trance z tęsknotą za powrotem kultowego brzmienia, które zdefiniowało jego wczesną karierę oraz przełom wieków.

Coraz częściej u artystów trance’owych widzę coś takiego jak konieczny pęd za nowymi brzmieniami, obwieszaniem nagrań niczym choinek, koniecznie ciężkość dla ucha. Nie zawsze jednak wychodzi to z korzyścią dla słuchacza, niestety. I coraz częściej wracam do starszych nagrań niż do tych nowszych.

– jeden z anonimowych komentarzy z końcówki lat 2000. znaleziony w Internecie

Teraz gdy żyjemy w czasach mody na implementacje elementów trance’u do innych gatunków muzycznych, popularny holenderski didżej i producent pozytywnie zaskoczył swoją starszą publikę, podczas ostatniego występu na kanadyjskim Escapade Music Festival świeży remake odpalając swojego klasyka Ayla.

Tiësto – Ayla

Gdy nowy utwór Calvina Harrissa święci tryumfy na listach przebojów, popularne didżejki i didżeje techno grają na potęgę trance’owe klasyki, to musi być coś na rzeczy.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →