News

Cytat tygodnia: Novika nie bawi się przy Rihannie nawet w sylwestra

W sylwestra na portalu iwoman.pl pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Noviką, która w tym roku poczęstuje nas kolejnym długogrającym albumem. Właśnie w tej rozmowie zdradziła po raz pierwszy, jak ta płyta się będzie nazywać („Heart Times”), kiedy się ukaże (na wiosnę), oraz kiedy swoją premierę będzie mieć pierwszy singel z klipem i remiksami (jeszcze w styczniu).

Zapytana o sylwestrowe imprezowanie wspomniała, że „w tę noc bawię się przy klimatach raczej nieodbiegających zasadniczo od tego, przy czym bawię się w ciągu roku. Nie potrafię nagle się przestawić i tylko dlatego, że jest sylwester, bawić się nagle przy Rihannie”.

Na pytanie, czy 2012 był dobrym rokiem dla muzyki klubowej w Polsce i na świecie, odpowiedziała: „Trudne pytanie, bo z jednej strony muzyka klubowa osiągnęła pewną szablonowość. Dziennie na świecie drogą cyfrową ukazuje się mnóstwo numerów, które są tworzone według sprawdzonych patentów, bo inaczej zniknęłyby w zalewie dźwięków. To bądź co bądź muzyka użytkowa, która ma się sprawdzać na parkiecie i może też nie ma sensu doszukiwać się w niej kompozytorskiego kunsztu.

Z drugiej strony moje serce naprawdę się raduje widząc jak wielu rewelacyjnych producentów mamy w Polsce, jak wielu z nich jest szanowanych na całym świecie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku za tym międzynarodowym szacunkiem pójdą też pieniądze. Uważam, że możemy mieć u nas gwiazdy międzynarodowego kalibru”.

A Wy przy czym bawiliście się w sylwestra? Czy w tę noc oczekujecie, jak na co dzień, określonych lubianych przez siebie brzmień, czy niekoniecznie? Oraz – czy zgadzacie się ze stwierdzeniem, że w muzyce klubowej nie ma sensu oczekiwać kompozytorskiego kunsztu, że to „to tylko muzyka użytkowa, która ma się sprawdzać na parkiecie?”.

Na koniec przypomnijmy sobie numer nagrany z Lovebirdsem, wydany w Toolroom, a także niedawną premierę wspólnego tracka z polskim producentem deep house’em Sebem Skalskim. Przy okazji – to oficjalna propozycja do Polskiej Listy FTB, dajcie znać jak Wam się podoba!

Official – Lovebirds 'This Time’ (Original Mix)
Seb Skalski Feat Novika – Peace Of Freedom (Deep Mix)

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →