News

Cykl Art Attack w Poznaniu

Poznańska scena niezależna pod patronatem miasta Poznania i stowarzyszenia City Inside Art zapraszają na wakacyjne cykle Muzyka Świata i Art Attack. To jedyny cykl w wakacje w stolicy Wielkopolski.


Poznańskie alternatywne środowisko artystyczne osiągnęło taki poziom mentalny, że naturalną koleją rzeczy dojdzie do erupcji, która będzie miała miejsce w okresie wakacyjnym w pięknych wnętrzach Starej Drukarni. Ponadto poznaniacy, z wrodzoną sobie otwartością zaprosili do siebie wielu twórców z całej Polski, aby wspólnymi siłami zainfekować umysły mieszkańców. Cykl rozmaitych wydarzeń arystycznych będzie zderzeniem wielu dziedzin sztuki: videoartu, graffiti, obrazu, fotografii, oraz oczywiście tej najbardziej niezależnej, oryginalnej i najciekawszej muzyki.


Podczas wszystkich wydarzeń w Starej Drukarni będziemy świadkami wernisaży, będziemy mogli obejrzeć obrazy i podglądać artystów tworzących „na żywo”, do tego usłyszmy live acty, podczas których muzyka elektroniczna zespoli się z żywymi instrumentami. W ciągu dnia będziemy uczestniczyć w działaniach związanych ze sztukami wizualnymi, natomiast późnym wieczorem będą odbywać się nowatorskie, oryginalne imprezy.
Art Attack to wydarzenie bez precedensu, które stwarza nową jakość w stolicy Wielkopolski. Podczas wszystkich wydarzeń na przekąski i napoje zaprasza Some Place Else w hotelu Sheraton.


Po inauguracji sezonu letniego w sobotę 04.07, kiedy w drukarni pojawiło się kilkaset osób zapraszamy na kolejne wydarzenia.Daty:
04.07 sobota
Inauguracja – otwarcie sezonu letniego w Starej Drukarni:
Start godz. 20
Scena live:
Mental Cut (DJ set, P-ń)
Zova + Isia Tambor (live act, P-ń)
Carpe Diem & Lip (CIA)


6 – 9.07


start g. 16.00
Laboratorium Pulsu i Rytmu – warsztaty muzyczne,


10.07 piatek


Scena live:
wo (live act, P-ń)
Dagadana (koncert, P-ń)??? 
City Inside Art DJ set + scratch
(Chill Leader, Lip, Top Cut)
Chill out:
Margines


Graffiti


13-17.07


start g. 16.00


Muzyka w ruchu, ruch w muzyce
 – rytmy flamenco, afro-kubańskie, improwizacja, step


Maciej Mustafa Giżejewski i Agata Teodorczyk


17-18.07


Koncert: +pituri
Wernisaże, wystawy, performance


19 -22.07
start g. 16.00


Sengane Ngom – Senegal
22. lipca koncert główny IX edycji Muzyki Świata 
Scena live:
Sengane Ngom (Senegal)
Sabar – król afrykańskich bębnów
Republika Czadu
City Inside Art


23.07
Jam session
Otwarte decki – uczestnicy warsztatów i wszyscy chętni biorą udział w swobodnym tworzeniu muzyki i graniu DJ-skim


24.07
Scena Live:
Mooryc (live act, P-ń)
City Inside Art Live act
(Joana, Chill Leader, Lip, Top Cut)


Chill out:
Benda, John Answer


25.7
Scena live:
Mrok Nad Miastem (koncert, P-ń)
Krime (live act, Krk)
Chill Leader, Lip DJ set (CIA)


Chill out:
Top Cut
+ turntabliści


27 – 30.7


start g. 16.00
Muzyka miasta
Warsztaty z formacją City Inside Art


30-31.7


Koncert +pituri
Wernisaże, wystawy, performance


 


Art Attack


Podczas wszystkich wydarzeń w Starej Drukarni będzie miała miejsce prezentacja twórczości niezależnych poznańskich środowisk artystycznych, związanych z filmem, malarstwem i teatrem.


Wszyscy chętni poznaniacy będą mogli przyjść do Starej Drukarni, by móc uczestniczyć w nietypowych, atrakcyjnych artystycznych przedsięwzięciach. Głównym atutem samego miejsca jest oryginalna architektura i świetna lokacja.


Najważniejszą atrakcją związaną z wystawami i sztuką będzie możliwość podglądania artystów podczas tworzenia i, dosłownie, otoczenie się sztuką, zarówno pod względem różnorodności jak i liczby rozmaitych zjawisk artystycznych. To wyjątkowa okazja, by wśród monotonii codziennych zajęć móc poznać zjawiska, z których istnienia często po prostu nie zdajemy sobie sprawy.


Poszczególne wydarzenia będą odbywać się w kilku punktach Starej Drukarni. W środku będzie znajdować się przestrzeń galeryjna i muzyczna, natomiast na zewnątrz działać będzie specjalna scena, na której odbywać się będą performance’y i koncerty.


Zbliżoną koncepcyjnie akcją w Poznaniu było przedsięwzięcie kontenerart, kiedy w ustawionym na Placu Wolności kontenerze przez 24 godziny mieszkał artysta.


W Drukarni będzie podobnie. Cykl Art Attack będzie wyjątkową okazją, by mogło dojść do swobodnego spotkania artysty i odbiorcy, czemu sprzyjać będzie otwarta formuła wydarzenia. Większość twórców będzie obecna w Drukarni podczas wystaw, lub wręcz będzie tworzyć na miejscu.Dosłownie wszyscy – zarówno koneserzy sztuki jak i przypadkowi przechodnie znajdą dla siebie coś interesującego. Będą mogli obejrzeć nowatorskie filmy, których nie znajdziemy w kinie ani w telewizji. Będzie można posłuchać niezależnej muzyki, której tworzeniu muzycy poświęcają często cały swój czas. Zarówno dla odbiorców, jak i artystów takie spotkanie może przynieść mnóstwo ciekawych, nowych pomysłów.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →