News

Co zainspirowało brzmienie Dirty Dutch House? DJ Chuckie dla Euphorii

Już jutro we Wrocławiu ten coraz bardziej rozchwytywany na świecie DJ i producent pokaże co potrafi w Hali Stulecia. Zanim to się stanie, zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu, jakiego w ostatnią środę udzielił Euphorii…Pierwsze twoje inspiracje, jak się wkręciłeś?


Generalnie zawsze była wokół mnie muzyka, dorastałem z nią. Wszelkie rodzaje, wszystkie gatunki. Na początku lat 80. żyłem jeszcze w Ameryce Południowej, zawsze słuchałem dużo radia, kręciło mnie to., Jest taki jeden kawałek, który pamiętam jako pierwszy z tanecznych, który mnie opętał. To był rok 1984 – Shannon „Let The Music Play”. To był popowy hit, ale jednocześnie coś elektronicznego, jak wczesne electro. Trzeba tu wspomnieć, że jako młody chłopak byłem hip-hopowcem, grałem jako DJ ale nie ograniuczałem się do hip-hopu. Grałem też np. house. Ucieszyłem się, gdy pewnego dnia odkryłem, że house ma taką siłę, bo tak naprawdę słychać w nim bardzo wiele gatunków. To była moja koncepcja – stwierdziłem, że mogę zostać housowym didżejem, a jednocześnie w moich setach będzie słychać wiele innych konwencji. Tak to zostałem przy housie…


Wspomniałeś kawałek Shannon – zauważyłeś, że takie brzmienia wracają ostatnio?


Tak, jak najbardziej. Muzyka ciągle zatacza koło i teraz również wszyscy sięgają po inspiracje sprzed lat – ostatnio najbardziej słychać powracające loopy z disco… To jest wspaniałe, czuję, że mamy świetny czas, czuję, że mam zielone światło na to, co najbardziej lubiłem czyli przemycanie różnych gatunków..


A jak myślisz – z jakich inspiracji zrodziło się brzmienie dirty dutch sound?


To zabawne, ale ja i nasza ekipa albo dorastaliśmy albo od lat mieszkamy w Holandii. Tutaj ludzie słuchają bardzo różnych rzeczy. I w nas również jest prawdziwy kocioł z inspiracjami, łącznie z tymi zwanymi „hard”. Można powiedzieć, że nawet hardstyle wpłynął na nasze brzmienie, to jest bardzo holenderski klimat. Ludzie tutaj zawsze lubili mocniejsze, bardziej ostre rzeczy – moim pomysłem było przeniesienie tego do house’u, żeby zwolennicy mocnego uderzenia bawili się równie dobrze przy housowych setach.To dobry moment, bo techno akurat zwolniło, jest bardziej deep…


Ale nie tylko – mamy w Holandii mocną scenę techno i tech-house’u. Jestem na bieżąco i twierdzę, że również artyści z tych półek bardzo wpływali i wpływają na brzmienie dirty dutch house.


Grałeś już nie jeden raz na Sensation – co jest takiego w tej imprezie?


Dla mnie najważniejszy jest ten aspekt, że wszyscy, tysiące ludzi ubranych jest na biało, wyglądają w ten sam sposób. Dzięki temu można powiedzieć, że są w podobnym stanie umysłu, nastroju. A to jest świetne – zwykle coś takiego można uzyskać tylko na małych imprezach, a pomysłodawcom Sensation udało się to zrealizować na imprezie na taką skalę! 


Co pokażesz we Wrocławiu?


To będzie mój pierwszy atak na Polskę, przedstawię się Wam z jak najlepszej strony. Będzie to mam nadzieję świetny wstęp do kolejnych wizyt w Waszym kraju. Będzie dobra zabawa, to na pewno!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →