News

Co łączy duet ODESZA i Apple? Między innymi spot przedstawiający nowego Macbooka Air

Sprawdzamy, co takiego łączy duet ODEASSA i Apple. Nowy Macbook Air przedstawiony jak nigdy? 


ODESZA uwieczniają produkt Apple

Jest często tak, że w przypadku soundtracków do filmów oddzielnie tworzony jest jeden główny, a osobno niektóre sceny urozmaicane są utworami dobrze nam już znanymi. Daje to naprawdę świetny efekt, gdyż w przypadku oglądania filmu sam soundtrack słyszymy po raz pierwszy (zakładając, że i film oglądamy premierowo), miło zatem, że wybrane momenty ozdabia muzyka, z którą łatwiej nam się utożsamić.
Fakt ten został zauważony chociażby przez twórców reklam, którzy zaczęli masowo używać znanych utworów jako podkładów swoich materiałów promocyjnych. Fakt ten ma jeden ogromny minus  muzyka rozrywkowa ma to do siebie, że bardzo chętnie się przylepia”. Przez to oglądanie głupiej reklamy często wiąże się z nuceniem jakiegoś kawałka do końca dnia. Ostatnio bardzo dobrze mogliśmy to poznać w przypadku utworu Baby Shark
Również i muzyka elektroniczna dotarła do reklam. Producenci muzyczni często uśmiechają się pod nosem, słysząc charakterystyczne brzmienia z paczek sampli KSHMRA czy Virtual Riota używanych w spotach reklamowych. Jednak i całe utwory coraz częściej można usłyszeć w reklamach.

Przeczytaj też: Ultra Europe w pełnym składzie. Mamy polski akcent!

Świetnie to widać w przypadku premiery najnowszego Macbooka Air. Spot reklamujący urządzenie został bowiem ozdobiony muzyką duetu ODESZA. Mowa konkretnie o utworze The Last Goodbye, czyli tytułowym kawałku najnowszego albumu zespołu. Utwór ten zdaje się bardzo dobrze wkomponowywać w nowoczesny format reklamy.
Co ciekawe nie jest to pierwszy kontakt ODESZY z firmą Apple. Artyści reklamowali bowiem już wcześniej swoim kawałkiem Loyal serię zegarków Apple Watch
Trzeba przyznać, że reklamy oprawione taką muzyką są znacznie bardziej znośne. Mamy nadzieję, że muzyka elektroniczna w nienachalnym stylu nadal będzie dekorować spoty największych światowych firm. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.

Apple Macbook Air 2022  – Trailer

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →