News

Chcesz brzmieć jak Blinders? Polak i STMPD RCRDS przygotowali producer pack

Czy następna odsłona STMPD Create przygotowana przez polskiego przedstawiciela rodziny STMPD, Blindersa, jest warta uwagi producentów? Sprawdź!


Polak główną częścią STMPD Records

Pomimo szeregu utalentowanych polskich artystów w światowej czołówce muzyki elektronicznej, niewielu może pochwalić się takimi osiągnięciami co właśnie on. Protocol, Spinnin, Revealed, Sony to tylko kilka z największych wytwórni, w których mieliśmy okazję usłyszeć Polaka, jednak dzisiaj jest on stałym członkiem STMPD Records oraz jednym z bliższych przyjaciół Martina Garrixa.

Przeczytaj także: Ich wspólny kawałek to byłby collab roku! Niecodzienny gość specjalny na secie Davida Guetty

Jego podróż do odnalezienia swojej przestrzeni w muzyce na początku nie była zbyt oczywista. Zaczynając od bardzo melodycznych brzmień, z czasem piął się ku swojemu stylowi, którego największy przebłysk mieliśmy okazję zaobserwować w 2018 roku. Wydanie kawałków takich jak Okami, Snakecharmer czy Leaving na zawsze zbudowało solidny fundament dla Polaka na światowej scenie, przy czym jego kariera dopiero zaczynała rozkwitać. 
Od tego czasu nie mieliśmy okazji usłyszeć zbyt wielu premier od Mateusza, czego powodem jest zapewne przynależność do STMPD i współpraca przy większych projektach samej wytwórni. Jednym z najnowszych tego typu projektów jest stworzenie specjalnego kursu dla producentów, w którym każdy z nas ma okazję doświadczyć potencjału Blindersa w naszym własnym DAW.

Blinders ze swoim producer packiem w STMPD Create. Warto?

Od razu na wstępie muszę zaznaczyć, że jest to jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) tego rodzaju paczka. O ile wcześniej otrzymaliśmy paczkę od Juliana Jordana, tak mówiąc wprost, Jordan korzysta z oklepanych sampli, gdzie nie od dzisiaj wiadomo, że sam tych dźwięków nie tworzy. Z masterclass Jordana wynieść również mogliśmy tyle, co z przeciętnego darmowego poradnika, gdyż pomimo tego gdzie się znajduje, jego przedstawienie podejścia do produkcji starało się wręcz zamknąć” niektóre furtki producentom, zamiast je otworzyć na nowe techniki czy ogólne poszerzenie swojej wiedzy. 
W przypadku paczki Mateusza jest jednak zupełnie inaczej. O ile używanie sampli nie jest absolutnie niczym złym, tak osobiste podejście do każdego dźwięku wpłynęło na stworzenie charakteru, jaki dzisiaj kojarzy każdy fan STMPD, a te otrzymujemy w jego odsłonie STMPD Create. Oprócz samych sampli czy presetów do popularnych syntezatorów, takich jak FM8 czy Serum, otrzymujemy przede wszystkim oryginalny projekt utworu Leaving, z którego poprzez tzw. reverse engineering każdy zapalony producent może poznać tajniki profesjonalnych produkcji i zastosować je we własnych utworach. 
Smutne w tym przypadku jest niestety to, że część uzdolnionych” producentów pozmienia kilka dźwięków i wyda utwór jako swój, jak mieliśmy okazję to doświadczyć przy wielu tego typu paczkach. Na to jednak nic nie poradzimy, a dla tych, którzy faktycznie chcą się czegoś nauczyć, taka paczka to dużo więcej niż sama możliwość rozwoju.

Sprawdź prezentację paczki Blindersa w STMPD Create

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →