News

Byliśmy na Target Arena Festival 2021. Oto nasze wrażenia

W ostatni weekend poprzedniego miesiąca, 27 listopada, miał miejsce pierwszy festiwal agencji Target One w przestrzeni zamkniętej – Target Arena Festival Retro Edition. Oto nasze wrażenia.


Andrzejkowy weekend z EDM

Każdego roku na chwilę przed rozpoczęciem trwającego 4 tygodnie szału i chaosu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, wszystkie polskie kluby celebrują jeden z najbardziej imprezowych weekendów – weekend Andrzejkowy.
W tym roku dni 26 i 27 listopada przyniosły nam koncert Headhunterz w warszawskim Explosion, dwa debiutanckie sety SHOUSE, autorów hitowego Love Tonight, za sprawą SNRS MGMT oraz pierwszą edycję festiwalu agencji Target OneTarget Arena Festival 2021. I to właśnie ten ostatni postanowiliśmy odwiedzić. Jak było?

Sander van Doorn – Feels Like Summer

Target Arena Festival – organizacja i logistyka

Festiwal odbył się w nowo powstałej Arenie Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim – liczącym około 75 tysięcy osób mieście położonym w województwie wielkopolskim. 

Jeżeli zależało komuś aby się znaleźć na Target Arena Festival to bezproblemowo dostałbym się na miejsce pociągiem z każdego krańca Polski. Dla przykładu zarówno z Poznania, jak i Łodzi tego dnia kursowały przynajmniej 4 bezpośrednie pociągi. Lokalizację areny określiłbym jako świetną, ponieważ znajduje się ona w niedalekim sąsiedztwie dworca.
Arena już z zewnątrz robi wrażenie, a przekraczając jej próg od razu widać, że mamy do czynienia z nowo powstałym obiektem. Skoro już jesteśmy na wejściu… organizacyjnie wydarzenie zostało dopieszczone na ostatni guzik.

Odbiór akredytacji, kontrola przez ochronę i oddanie kurtek do szatni trwały tyle samo czasu ile zajmuje spalenie papierosa. Wszystko w obiekcie było bardzo dobrze oznakowane – od kas i drzwi wejściowych/wyjściowych, przez toalety i dostęp na trybuny, po punkty gastronomiczne.

Ogromny ukłon w stronę agencji Target One za zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo uczestników. Po własnych obserwacjach uważam, że organizatorzy zadbali o zatrudnienie odpowiedniej ilości osób odpowiedzialnych za ochronę oraz ratowników medycznych. Obsługa szatni i gastronomii – 10/10.

Scena i line-up

Pierwsza edycja festiwalu Target One w zamkniętej przestrzeni była edycją retro, czyli królowała na niej muzyka, która wiodła prym na początku lat 2000.

Na Target Arena Festival Retro Edition 2021 wystąpiło czterech polskich DJ-ów w składzie Avergy, DJ Quiz, Alex oraz Hazel. Trzema zagranicznymi gwiazdami z początku mieli być Sander van Doorn, Peran van Dijk oraz Marcel Woods. Ostatni z wymienionych w dzień wydarzenia poinformował, że ze względu na swój stan zdrowia nie odwiedzi Ostrowa i zastąpił go Marco V. Ogromy szacun dla Target One za tak ekspresowe znalezienie zastępcy!


Spodziewałem się nieco innego wyglądu sceny wykorzystującego ekrany LED, a stworzenie jej stworzenie skończyło się na klasycznej budowli z trzema okrągłymi instalacjami elektrycznymi i przestrzenią po jej bokach, na której widniało logo agencji.

Na większą część imprezy zapomniałem jednak o wyglądzie świątyni DJ-ów, ponieważ swoją robotę wykonywała pirotechnika – wyrzutnie CO2, kolumny iskier/ognia i konfetti. Biorąc pod uwagę sceniczny całokształt było po prostu dobrze.

Sety na Target Arena Festival 2021

Trance i klimaty retro mają totalnie nie po drodze z moim gustem muzycznym, a i tak bawiłem się przednio, w szczególności na setach Hazela i głównej gwiazdy wieczoru.

Jedni Hazela kochają, inni nienawidzą. Co muszą mu wszyscy przyznać to to, że takich pokładów energii jak u niego na próżno szukać u większości innych polskich DJ-ów. Według mnie taka postać jak DJ Hazel lepiej sprawdziłaby się jako godzinny przerywnik pomiędzy headlinerami lub jako set na dobitkę. Ruch, który oceniam na minus.

Sam Sander van Doorn, czyli główna gwiazda wieczoru i występujący, dla którego w sumie wybrałem się do Ostrowa, bardzo pozytywnie zaskoczył. Moc i energia przez cały set, dużo pirotechniki i ruch, którym Sander mnie po prostu zdobył – otwarcie seta future rave’owym trakciem Davida Guetty i MORTENA, magia.

W szczytowym momencie wszyscy obecni zapełnili około połowę parkietu (nie wliczając trybun) co i tak jest dość dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że Arena Ostrów to naprawdę potężny obiekt mogący pomieścić do 5 200 osób.

Osobiście uważam,  że potencjał areny nie został w 100% wykorzystany i można było przeprowadzić wydarzenie w dużo mniejszym pojemnościowo obiekcie np. do 1 000 osób, gdzie chwalenie się sold outem miałoby swój początek na kilka tygodni przed jego rozpoczęciem.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój agencji Target One i kolejne eventy w 2022 roku, na których miejmy nadzieję będziemy mogli się z wami spotkać.

Sander van Doorn – A State Of Trance Episode 1014 Guest Mix

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →