News

Breathe Carolina – Ridiculous, czyli 'absurd’ w wydaniu tech house

Od rocka, po pop, po muzykę elektroniczną. Tak na przestrzeni lat ewoluował zespół Breathe Carolina, którego najnowszy utwór ukazał się na początku tygodnia w wytwórni Spinnin Records. Jak brzmi „absurd” w wydaniu tech house? Sprawdź!


Od zespołu rockowego po duet muzyki elektronicznej

Breathe Carolina to amerykański dawny zespół, a obecnie duet elektroniczny z Denver w stanie Kolorado, w skład którego wchodzą David Schmitt i Tommy Cooperman. Zespół powstał w 2006 roku i do tej pory wydał cztery albumy i sześć EP-ek.

Pierwotni członkowie, Kyle Even i David Schmitt, rozpoczęli działalność w 2007 roku. Nie spodziewali się, że w ciągu zaledwie kilku lat ich zamiar „tylko dla zabawy” przerodzi się w popularny na całym świecie duet.

Przeczytaj także: Habstrakt dołącza do line-upu jednego z polskich festiwali. Gratka dla fanów bass house’u

Po podpisaniu kontraktu z Fearless Records w 2009 roku, ich album Hello Fascination przeniósł ich muzykę w większy, jaśniejszy i bardziej ognisty wymiar. Album został nagrany przy udziale znakomitego zespołu Mike’a Greena (The Higher, Set Your Goals) i Matta Squire’a (3OH!3, Panic At The Disco), a ich brzmienie zostało na nowo zdefiniowane dzięki dodaniu żywych instrumentów i wpadających w ucho popowych refrenów.
Dzisiaj Breath Carolina znane jest jako duet mający w swoim zanadrzu wiele udanych wydań we wiodących wytwórniach muzyki elektronicznej takich jak Armada Music, Spinnin Records. Dzięki swojej twórczości zgromadzili wokół siebie ogromną społeczność, dzięki której możliwe było powstanie wspólnych kawałków z wiodącymi artystami branży EDM, Dropgun`em, Rezz, Blasterjaxx czy Bassjackers. Wraz z początkiem tygodnia światło dzienne ujrzał ich najnowszy kawałek Ridiculous. Jak wypada „absurd” w wersji house?

„Absurd” w wersji Breath Carolina

Kawałek Ridiculous jest świetnym połączeniem dotychczas znanego house`u z niekonwencjonalnym motywem, który ciężko do czegokolwiek właściwie porównać. Minimalistyczna aranżacja wraz z stanowią świetny kawałek godny zagrania od początku do końca, który rozrusza każdy parkiet nadchodzących letnich imprez. Aby być na bieżąco z najlepszymi wydaniami EDM zaobserwuj nas na Facebooku.

Breathe Carolina – Ridiculous, sprawdź

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →