News

B-Parade 2007 – kolejne wiadomości

„Berlin, gdzie jesteście ?” to hasło po raz ostatni zabrzmiało w roku 2003 z muzycznych platform które przemierzały ulicę „Straße des 17. Juni” w Berlinie.Ale impreza Love Parade to historia. Po ostatnich podrygach w roku ubiegłym impreza LP obróciła się plecami do Berlina i poszukuje od tego czasu – nieskutecznie – nowej ojczyzny. Kolonia [Köln] i Stuttgart już odmówiły. Pozostają jeszcze tak “atrakcyjne” miasta jak: Lipsk [Leipzig] czy Duisburg.fot. Berlin – Siegessäule


Do tego bardzo budująca wiadomość, że za organizację kolejnej parady – B Parade /Berlin Dance Parade/ – wzięła się bardziej kompetentna ekipa, która przeprowadzi imprezę B-Parade po bardzo dobrze znanej nam już trasie: „Straße des 17. Juni” w otoczeniu pięknego parku „Tiergarten”. 28 Lutego 2007 senat miasta Berlin przyznał organizatorom wszystkie wymagane pozwolenia, co pozwala patrzeć pozytywnie w przyszłość aż do roku 2011, zawsze w drugi weekend miesiąca Lipca. Możemy się więc już teraz cieszyć na wiele wspaniałych imprez.


Ale co właściwie będzie różnić imprezy Love Parade i B-Parade ? Trasa przejazdu platform- ta sama, także impreza końcowa od godziny 18:00 pod Kolumną Zwycięstwa [Siegessäule] odbędzie się w takiej samej formie. Nowością będzie różnorodność styli muzycznych prezentowanych podczas imprezy B-Parade 2007. Podczas ostatniej imprezy Love Parade, organizatorzy zawęzili repertuar do ostrych klimatów muzyki House i Trance, to na imprezie B-Parade będzie można usłyszeć wszystkie odmiany szeroko pojętej muzyki techno.


 


fot. Berlin – Siegessäule


Przygotowania do nowej MEGA Parady wkraczają w decydującą fazę, Sponsorów i chętnych do obsadzenia platform jest wystarczająco dużo … Jako, że organizatorzy nie uważają imprezy B-Parade jako następczyni słynnej i można już powiedzieć kultowej imprezy Love Parade, a jako zupełny początek nowej imprezy- są bardzo ostrożni w szacowaniu ilości ludzi spodziewanych na imprezie B-Parade 21.07.2007.


Tak czy siak, 50 muzycznych platform zadba o odpowiednią oprawę, 25 od strony Bramy Brandenburskiej [Brandenburger Tor] a 25 od strony Placu Ernst-a Reuter-a [Ernst-Reuter-Platz]. Wszystko jak za starych dobrych czasów … tylko lepiej.


Plan na rok 2007:  • Start imprezy – przejazdu platform muzycznych – 14:00
  • Impreza Finałowa pod Kolumną Zwycięstwa [Siegessäule] – 18:00
  • Koniec Imprezy – 23:20

Dojazd:


Pociągiem do dworca Berlin ZOO i następnie piechotą na lewo przez park [Tiergarten] aż do miejsca imprezy [Straße des 17. Juni]. Dojazd samochodem może być – przynajmniej w dniu imprezy – bardzo utrudniony. Nie uniknione będą ogromne korki i problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Prosimy się nastawić na następujące komunikaty radiowe: „Na autostradzie A2 w kierunku Berlina zauważa się zwiększony ruch imprezowiczów. Prosimy o omijanie tego regionu szerokim łukiem.”


źródło: www.bparade.eu
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →