News

Avicii przeznaczy milion

Avicii to twórca bodaj najbardziej rozpoznawalnego kawałka roku 2011 czyli „Levels”. Po wielkim sukcesie w klubach i na festiwalach, sampel wokalny pochodzący z klasyka Etty James z 1962 roku wykorzystał też Flo Rida. Nie wszyscy wiedzą, że jeszcze przed Aviciim na wykorzystanie tego fragmentu wpadł w 2009 Pretty Lights.

Avicii dzięki „Bromance” i „Levels”, a także wspólnemu kawałkowi z Guettą „Sunshine” (nominowanemu do amerykańskiej nagrody Grammy) stał się megagwiazdą również w Stanach Zjednoczonych, czego dowodem jest chociażby jego najnowsze tournee w styczniu 2012. Zagra 26 imprez w 27 dni!

something’s got a hold on me – ETTA JAMES

Ponadto jak się okazuje szwedzki producent i jego menedżer mają duży gest, postanowili bowiem z dochodów z tego tournee przeznaczyć dokładnie 1 milion dolarów na walkę z głodem w Stanach Zjednoczonych. Tour nazywa się „House For Hunger” i ma na celu nagłośnienie problemu, by znaleźć więcej osób pomagających fundacjom walczącym z głodem.

Avicii mówi: „Gdy dowiedziałem się o skali problemu w USA, byłem w szoku.Nigdy bym nie pomyślał, że 1 na 6 osób, w tym 1 na 4 dzieci w Stanach nie ma wystarczającej ilości jedzenia”.

Avicii – Levels


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →