News

Avicii na szczycie w 10 krajach

Numer jeden w Danii, Norwegii, Szwajcarii, Finlandii, Austrii, Holandii, Belgii i Szwecji, a od tego tygodnia również Irlandii i Anglii. Najszybciej sprzedający się utwór roku w Wielkiej Brytanii, bijący pod tym względem dotychczasowe megahity „Get Lucky” Daft Punk i „Blurred Lines” Robina Thicke. A co za tym idzie największy dotychczasowy hit w karierze młodego Szweda. 

Avicii już nie będzie kojarzył się tylko z „Bromance” czy „Levels”. Być może nawet poprzednie jego hity pójdą nieco w zapomnienie, bo „Wake Me Up” to już teraz jest przeogromny sukces, a przy okazji nowy znak rozpoznawczy producenta. Krytykowany za ciągłe kopiowanie swoich własnych pomysłów i tworzenie ciągle tych samych kawałków, Avicii postanowił zaskoczyć – najpierw wprawił w konsternację cały świat obserwujący jego występ na UMF w Miami. 


„Co to miało być?” – pytała większość słuchaczy, zdziwiona country-folkowymi zagrywkami. Jak się okazało Avicii wiedział, co robi – najnowszy numer „Wake Me Up” bije rekordy popularności, choć do pewnego momentu nie ma wiele wspólnego z muzyką taneczną, chyba że z taką graną na potańcówkach w stolicy muzyki country Nashville. 

Pytanie brzmi – czy mamy tu do czynienia z ciekawym muzycznym eksperymentem czy jednak folkowo-countrowe wstawki są tu zbyt przaśne i zalatujące kiczem? Jednym słowem – faza czy lipa? 

Avicii – Wake Me Up (Lyric Video)


Avicii – Wake Me Up (Official Teaser #1)


Avicii – Wake Me Up (Official Teaser #2)


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →