News

Avicii: 200 milionów odtworzeń, 16 milionów za dom i płyta z Madonną

Gdy jego „Levels” zdobywało listy przebojów na całym świecie, zapewne nawet sam Avicii nie spodziewał się, że uda mu się ten sukces przebić. Na pewno nosa miała Madonna, która już dwa lata temu podczas Ultra Music Festivalu w Miami pojawiła się u jego boku tuż przed rozpoczęciem seta. 


Dokładnie 12 miesięcy później w tym samym miejscy Avicii wprowadził tysiące swoich fanów w niemałą konsternację z pomocą wykonanego na żywo przez zespół folkowy utworu „Wake Me Up”. Pół świata pukało się w głowę i szydziło z nowego, nietrafionego w ich mniemaniu kierunku muzycznego obranego przez Szweda. Tymczasem ostateczna wersja „Wake Me Up” stała się jednym z największych przebojów zeszłego roku i zdecydowanie największym hitem w karierze Aviciiego. 

Właśnie okazało się, że numer Aviciiego jest pierwszym w historii kawałkiem, który w popularnym serwisie Spotify odtworzono 200 milionów razy! 


Dla tych jego miłośników, dla których materiał z albumu „True” był jednak za bardzo radiowy, a zbyt mało parkietowy, producent postanowił przygotować wersję z remiksami. Kogo zaprosił do reinterpretowania własnych numerów? Nikogo! Postanowił bowiem sam przygotować nowe wersje tracków z „True”, podobno w bardzo różnych stylach – od synth-popu po drum and bass. Premiera 25 marca, a w międzyczasie szwedzki producent ma wejść do studia z… Madonną. Po dwóch latach od pamiętnego UMF i kolejnych wielkich sukcesach na listach przebojów menedżerowie „królowej popu” zapewne już przestali mieć jakiekolwiek wątpliwości i podjęli decyzję o tym, że Avicii dołączy do elitarnego grona producentów odpowiedzialnych za kolejny album Madonny. 


Oto jeden z przykładów, w jaki sposób Avicii remiksuje sam siebie:

Avicii – Addicted To You (Avicii Remix)

P.S. Wielki sukces to wielkie pieniądze, za które można kupować wielkie domy. Avicii właśnie stał się właścicielem rezydencji zapierającej dech w piersiach, w Hollywood Hills. Zapłacił za nią prawie 16 milionów dolarów (prawie 50 milionów złotych). Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda nowy dom Aviciiego ze szczegółami, zapraszamy pod ten link:Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →