News

Armin van Buuren testuje brzmienia utworem… techno!

Holenderska legenda trance’u jest od dłuższego czasu jedną z czołowych postaci muzyki EDM. Na przestrzeni wielu lat w branży udało mu się współpracować z kreatywnymi artystami przy różnorako brzmiących projektach. W ostatnich miesiącach skupił się on na kompozycjach, które na co dzień nie były kojarzone z jego twórczością. Jak widać ta moda wciąż u niego trwa, ponieważ właśnie dzisiaj przedstawił nam kolejny numer!


Kreatywny sposób na techno a’la Armin

Computers Take Over The World to najnowsze wydanie Armina van Buurena, które niespodziewanie ukazało się dzisiaj na wszystkich platformach streamingowych. Holender po raz pierwszy użył tego numeru podczas swojego występu w amerykańskim klubie Omnia w Las Vegas. Stało się to dokładnie 21-ego maja tego roku na dzień przed sławetnym EDC, gdzie producent również zaprezentował owe wydanie.

Armin przez cztery ostatnie miesiące promował swoje dzieło, które duchem przypomina mi od jego wydaniu z kwietnia 2017-ego, a mianowicie This Is A Test. Można by śmiało powiedzieć, że Computers Take Over The World jest duchowym spadkobiercą tego właśnie utworu z uwagi na ciekawe użycie wokalnych sampli w konstrukcji całego projektu i nie tylko! Muszę szczerze przyznać, że dzisiejsza premiera Holendra jest jedną z najciekawszych produkcji, jaką w ostatnim czasie miał okazję wydać.

Wszystko to z powodu kreatywnego użycia wokali, które posłużyły za „podkład” do każdego ważnego elementu konstrukcji Computers Take Over The World. Beat, clap, hi-hats i bass – właśnie te części zostały wyposażone w dodatkowy sampel wokalny, który jest oczywiście motywem przewodnim całej piosenki. Moim zdaniem nie jest to kawałek, którego słuchałbym na okrągło, ale z pewnością jest to kompozycja, która rozrusza nawet najmniej ruchliwą.

Słyszę w tej piosence nawiązania do znanego na całym świecie utworu duetów Dimitri Vegas & Like Mike i W&W pt. Crowd Control. Przeznaczenie tych kawałków jest bardzo do siebie zbliżone, bo oba służą do wywołania w słuchaczach naprawdę niecodziennych na festiwalach odczuć. Dawno nie słyszeliśmy takiej produkcji ze strony Armina i myślę, że w czasach EDM-owych eksperymentów projekt ten jest strzałem w dziesiątkę. Z Computers Take Over The World nie dało się zrobić niestety nic więcej i niestandardowe użycie sampli wokalnych to jedyny atut tego numeru. Wszystko brzmi kreatywnie i wręcz oldschoolowo, jednak nie jest to track, który podbije serca fanów EDM-u na długie lata.

Posłuchaj Armina w wersji techno czyli Computers Take Over The World!

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →