Recenzje

Andain vs. Gabriel & Dresden raz jeszcze!

Niektórzy na same wspomnienie „Beautiful Things” Andain w remiksie Gabriel & Dresden mają gęsią skórkę. To jeden z tych utworów, który dla wielu klubowiczów w Polsce zdefiniował pojęcie imprezowego uniesienia.

Czy to tylko w Polsce ten klasyk był i jest aż tak wielki? Można tak pomyśleć zważywszy na fakt, jak trudno na Youtubie znaleźć porządną i całą wersję „Gabriel & Dresden Unplugged Mix”. Obiektywnie po latach trzeba stwierdzić jednak, że to wciąż broniący się, niesamowity kawałek, ciekawie się rozwijający, złożony z wielu części utwór, który trudno porównać z żadnym innym.

Andain – Beautiful Things (Taken from Tiësto In Concert DVD)

Przypomnijmy, że tuż po reaktywacji duetu panowie znów zabrali się za kawałek Andain (projektu, który stanowią w tej chwili Josh Gabriel i Mavie Marcos), tym razem „Promises”. Mieli wielką chrapkę na wskrzeszenie dawnej magii, moment wydawał się idealny, ale nie udało się – trudno znaleźć dziś fanów tego nagrania. Choć z drugiej strony teoretycznie niczego mu nie brakuje – potężne brzmienie, zwroty akcji, dramaturgia, różne inspiracje muzyczne…

Andain – Promises (Gabriel & Dresden Remix)

Przejdźmy do najnowszego remiksu dla Andain. Tym razem panowie Gabriel i Dresden postanowili użyć mniej masywnego brzmienia, wprowadzić bardziej delikatny klimat, z pożytkiem dla ogólnego odbioru. Dźwiękom bliżej do innego ich klasyka „Dangerous Minds”, choć jest też chwila z gitarą elektryczną, będącą pewnym nawiązaniem do kultowego remiksu sprzed lat. Całość wypada bardzo przyjemnie, my jesteśmy na tak, a Wy?

Andain – Turn Up The Sound (Gabriel & Dresden Remix)

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →