News

Amerykanie zbojkutują Deadmau5a za 'sarkastycznego seta’?

Joel Zimmermann wie, jak skraść show wielu innym wykonawcom. Miało go nie w ogóle nie być na Ultra Music Festival 2014 w Miami, następnie – ku zdziwieniu wielu obserwatorów – przyjął propozycję zagrania w miejsce Aviciiego, któremu akurat przydarzyła się operacja wycięcia woreczka żółciowego (nawiasem pisząc widzieliśmy w sieci infomację o tym, że ten wycięty woreczek Aviciiego można kupić na ebayu, ale baliśmy się kliknąć i sprawdzić szczegóły). 


Zamiast odmówić Deadmau5 postanowił się w swoim stylu zabawić, wprowadzając małe zamieszanie. Po pierwsze zagrał w secie sporo nut, których zwykle nie prezentuje, minimalistycznych i bardzo odległych od tego, co wcześniej słyszeli klubowicze w Miami, po drugie w swój numer „Ghost N Stuff” wplótł motyw z „Levels” Aviciiego, co jedni uznali za ukłon w stronę DJ-a, którego musiał zastąpić, a inni jako żart (nawet Tiesto się obruszył na Twitterze twierdząc, że bycie sarkastycznym  na temat gościa, który właśnie jest w szpitalu, jest nie na miejscu). 

I wreszcie po trzecie – doszło do sławnego „trolla na Garrixa” albo wg niektórych „trolla na całą dzisiejszą big roomową scenę”, kiedy to usłyszeliśmy build up z „Animals” oraz przerobiony drop z tego kawałka, gdzie zamiast oryginalnej melodii pojawia się znana melodia z piosenki dla przedszkolaków o „Starym McDonaldzie, który miał farmę” (McMangos Funnymals Edit). Warto dodać, że gdy słyszymy klawisze z „Animals” Deadmau5 najpierw krzyczy do mikrofonu „Fuck Yeah!”, a potem „Uwielbiam ten kawałek!”, co jest dla wielu ważnym dowodem na to, że był to żart/troll/sarkazm/ironia. 


Pojawiła się już petycja wysłana do władz USA, żeby zakazać występowania Joela na wszelkich imprezach w Stanach Zjednoczonych, która oczywiście brzmi raczej mało poważnie, ale z drugiej strony wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby amerykańska społeczność skupiona wokół EDM swoim oburzeniem doprowadziła do tego, że „historia sarkastycznego seta Deadmau5a wymierzonego w gusta obywateli USA” urośnie pewnego dnia do takich rozmiarów, że po prostu nie będzie wypadać zapraszać go na amerykańskie imprezy.

Abstrahując już od bojkotowania i wyolbrzymiania tej całej sytuacji jeszcze jedno trzeba Joelowi przyznać – to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy to na dużej, tanecznej imprezie mówi się o 'secie sarkastycznym’, 'secie ironicznym’, czy 'secie trollującym’. A może znacie inne takie przykłady? 


Deadmau5 – Ghosts 'n Levels @ Ultra (UMF) 2014

deadmau5 trolling Martin Garrix – Ultra Music Festival 2014 (??? )


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →