News

Alison Wonderland prezentuje pierwszy solowy singiel w 2021 roku

Alison Wonderland powraca z nowym utworem – pierwszy solowym od wydania Bad Things w 2020 roku. My już słyszeliśmy! Sprawdź nową premierę.


Alison Wonderland to jedna z ciekawszych postaci w muzyce elektronicznej

W swojej talii kart basowa scena posiada wiele kobiet a jedną z nich jest właśnie Alison Wonderland. Alexandra, bo tak brzmi jej prawdziwe imię, pochodzi z Australii i swoje pierwsze kroki w muzyce stawiała już w latach swojej młodości ćwicząc grę na wiolonczeli. W muzyce elektronicznej zaczęła działać w roku 2012 m.in. tworząc remiksy dla australijskich artystów. W elektronice zakochała się jak sama twierdzi będąc w klubie, po usłyszeniu utworu Silent Shout od szwedzkiej formacji The Knife. Bardzo dobrze sprawdza się również jako wokalistka – możemy usłyszeć ją na wielu swoich produkcjach.

Jej debiut to singiel współtworzony razem z Fishing. Get Ready to duża ilość basu i zapożyczenia z gatunku dubstep. Zyskując na popularności podpisała kontrakt z EMI Music Australia. Jej pierwszy album zatytuowany Run wydany w 2015 roku wskoczył na #6 miejsce australijskiej listy przebojów, za to drugi album Awake zajął miejsce #1 w liście Billboard Top Dance/Electronic Albums. Album jest przepełniony basowym brzmieniem, ale nie brakuje na nim trochę lżejszej elektroniki. 

Alison Wonderland i jej album Awake

Alison w nowym utworze Fuck U Love U

Najnowsza propozycja od australijskiej producentki zapewne trafi w gusta słuchaczy muzyki basowej, a w szczególności trapu. Połączenie wokalu z ciężkimi basami i trapową perkusją tworzy napięcie, które rozładowuje się podczas dropu. Dużą rolę w tym utworze odegrało wykończenie utworu, który pozwolił na połączenie tych wszystkich elementów w jedną znakomitą całość.
Po sobie wiem, że na jednym przesłuchaniu tego utworu się na pewno nie skończy. Posłuchajcie najnowszej produkcji Alison Wonderland – oficjalne Lyric Video pojawiło się na kanale YouTube artystki.

Alison Wonderland – Fuck U Love U (Lyric Video)


Alison wygrała z depresją

Z problemami psychicznymi wygrała – przyznała się do tego w 2018 roku. Wspomniała o swojej próbie samobójczej, brakiem apetytu i totalnym odcięciem od społeczeństwa. Powodem był jej toksyczny związek, po którym musiała zmierzyć się z wieloma problemami.
Twierdzi, że album Awake był swego rodzaju terapią dla niej. W 2019 roku odwołała swoje koncerty w Europie, konsultując się ze swoimi lekarzami i dostając masę wsparcia od koleżanek i kolegów z branży. Liczymy na to, że Alison wróci jeszcze do Europy, a może i przyjedzie do Polski?

Alison Wonderland | Tomorrowland Belgium 2018

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →