News

A State Of Trance, Transitions i Carl Cox Global na antenie RMI FM!

Po wcześniejszych – nieoficjalnych jeszcze zapowiedziach – przyszła pora by oficjalnie zaanonsować trzy nowe audycje, jakie od maja pojawiać się będą na antenie poznańskiego radia RMI Fm.
Z pewnością dla większości najważniejszym spośród tych trzech programów jest kultowa audycja ulubieńca polskiej publiczności Armina van Buurena „A State Of Trance” – od lat najpopularniejszy show radiowy na świecie poświęcony muzyce z okolic trance.
Audycja pojawiać się będzie na antenie w soboty o północy.

Fanów brzmień spod znaku progressive z pewnością ucieszy informacja, że sprowadzamy do Polski równie znaną i szanowaną audycję autorstwa Johna Digweeda „Transitions”.


John Digweed, wraz ze swoim nieodłącznym towarzyszem Sashą, zapoczątkowali w Wielkiej Brytanii kilkanaście lat temu kierunek pokrewny zarówno do muzyki house jak i trance, będący wypadkową tego co wówczas działo się w obydwu nurtach. Zachowując rytmikę i tempo właściwe dla house’owych produkcji wzbogacili je o typowo transową melodykę i strukturę utworów. Powstały w ten sposób twór nazwano „progressive” i o dziwo nazwa ta przetrwała do dziś. W swoim programie Digweed cotygodniowo prezentuje najciekawsze nowe produkcje i nie tylko, wypełniając dwugodzinny show tym co w progressive (i nie tylko) najlepsze!
John Digweed „Transitions” – zawsze w poniedziałki po północy.


I wreszcie „last but not least” – audycja autorstwa jednej z największych gwiazd gramofonów w historii muzyki elektronicznej. Przez wielu nazywany Ojcem muzyki house – czarodziej trzech gramofonów, prawdopodobnie jedyny DJ na świecie, który w Sylwestra 2000 zagrał na trzech tak odległych imprezach – Sydney, Honolulu i Los Angeles. Mamy zaszczyt zaprosić was, na show Carl Cox Global.W programie – Global Lowdown czyli prezentacja katalogu i najnowszych dokonań wybranej wytwórni. Global Alliance – 30-to minutowy guestmix i Global Studio Session – godzinny miks autorstwa samego Carla Coxa. Każdy program rozpoczyna track tygodnia.
Carl Cox Global – zawsze w czwartki po północy.


Zapraszamy!


RMI Fm 90,6 i 99,4 Poznań i Wielkopolska www.rmi.fm
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →