News

9 lat temu Alesso wydał remiks, który zmienił jego życie. O jaki numer chodzi?

Swoją 9. rocznicę istnienia obchodzi jeden z najważniejszych kawałków Alesso. Poznajcie szczegóły!


Hit na miarę wielkich scen

Jest czasem tak, że wystarczy jeden udany kawałek, by popłynąć na sam szczyt. W branży muzycznej mamy przecież ogrom artystów, którzy zabłysnęli jednym utworem i od razu przebili się do mainstreamu. Ważne jest jednak by po udanej premierze nadal kontynuować dobrą passę. W końcu przy ogromnej konkurencji swego rodzaju stagnacja momentalnie oznacza spadanie w rankingach na listach przebojów.
To, jak kontynuować serię udanych produkcji bardzo dobrze pokazał nam Alesso. W 2013 roku bowiem artysta miał już na swoim koncie szereg udanych kawałków jak na przykład remiks utworu Pressure. Mimo to właśnie 2013 był rokiem przełomowym dla artysty, gdyż wydał on wtedy kawałek, który odmienił jego życie  remiks If I Lose Myself.
Trzeba przyznać, że oryginalny kawałek stworzony przez OneRepublic okazał się bardzo dobrym wyborem na remiks. Ten utwór już 9 lat temu szczycił się rozpoznawalnością, a samo OneRepublic już wtedy mogło uchodzić za istną maszynkę do robienia hitów. W końcu swego czasu niemal każdy nowy utwór zespołu momentalnie zyskiwał wielką popularność. 
Mimo to remiks Alesso zdaje się przyćmiewać nawet oryginał, a o to naprawdę niełatwo. Kawałek OneRepublic na platformie YouTube przekroczył już 100 milinów wyświetleń. Remiks Alesso ten próg ma już dawno za sobą, posiadając 132 miliony odsłon. Co stoi za tak ogromną popularnością remiksu?

Przeczytaj też: Martin Garrix, Afrojack, Alesso i inni – posłuchaj występów z Ultra Miami 2022

Przede wszystkim Alesso. W końcu to on jest autorem tego dzieła, to jego styl postawił kawałek na piedestale. Ostatecznie jest to jedna z najpopularniejszych produkcji z gatunku progressive house. Sam kawałek również zdaje się być niemal idealnie skomponowany na światowe sceny, a wszystko za sprawą olbrzymiej energii, która w nim drzemie. Co ciekawe ta produkcja zdaje się być oczkiem w głowie Alesso. Oto co artysta o niej mówił 9 lat temu, zaraz po oficjalnej premierze: 

Nie byłem równie zadowolony z remiksu, który zrobiłem od czasu Pressure. Czuję, że mam w tym nagraniu wszystko, czego chcę, wszystko, czego mógłbym sobie muzycznie życzyć. Naprawdę lubię oryginał i chciałem mieć kopa, który zachowałby tę „żywą” energię, którą odczuwa się podczas słuchania. 
Sam remiks I Lose Myself zyskał status platynowej płyty w Wielkiej Brytanii i czterokrotnej platynowej płyty w Szwecji. Produkcja została również nominowana do nagrody Grammy w kategorii Best Remixed Recording, Non-Classical w 2013 roku. Trzeba przyznać, że jest to kawałek szczególny, nie tylko patrząc przez pryzmat kariery Alesso, ale i całej sceny EDM. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Alesso vs. OneRepublic  If I Lose Myself from UMF 2022

Sprawdź także
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →