News

8 dni z życia Deadmau5a

Miliony fanów Deadmau5a na całym świecie w ciągu ostatnich dni świętują. Ich ulubiony artysta przestał być co prawda aktywny na Facebooku, ale za to postanowił ni stąd ni zowąd zrzucić na nich kilka muzycznych bomb. 


Wszystko zaczęło się 12 dni temu od cudownego intro do utworu „Coelacanth”, które Joel uploadował na swój profil na Soundcloudzie. Kawałek przyjęty został bardzo entuzjastycznie, i trudno się temu dziwić – mógłby spokojnie otwierać nowy album Deadmau5a.  10 minut i 15 sekund, w ciągu których jest miejsce zarówno na gęste klawisze niczym z „Twin Peaks”, jak i na progresywno-tech-housowe granie a’la Dubfire. 

Coelacanth by fuckmylife


Kolejny muzyczny fragment wrzucony następnego dnia trwa tylko 1.5 minuty i jest czymś z zupełnie innej beczki, dla odmiany otrzymaliśmy mniej klimatycznego, a bardziej imprezowego electro-house’a. Za krótki? Spokojnie, dzień później Deadmau5 dokończył i wrzucił całość. A raczej połączył z „pierwszym Coelacanthem”. Ciekawie jest obserwować jego zabawę z muzyką na bieżąco. 

fck a coelacanth by fuckmylife

My Pet Coelacanth by fuckmylife


Jeszcze tego samego dnia podzielił się ulepszoną wersją anonsowanego miesiąc temu utworu „Infra Super Turbo Pig Cart Racer”, który …spokojnie mógłby być najlepszym utworem w karierze bardzo wielu innych artystów. Świetna melodia, oldschoolowe electro brzmienie, dramatyzm i duża moc – Deadmau5 w świetnej formie! 

Infra Super Turbo Pig Cart Racer by fuckmylife

Dwa dni później dostaliśmy kolejny „samochodowy” numer, który świetnie sprawdziłby się w grze komputerowej z samochodowymi wyścigami. To „Mercedes”, z klimatycznym beatem w stylu starych Deadmau5ów. 

Mercedes by fuckmylife


Mijają kolejne dwa dni i dostajemy dwie kolejne rzeczy – jedna przypominam nam o potrzebie electro-housowania, druga znów zabiera w podróż razem z przestrzenną melodią. 

All i got by fuckmylife

All i had by fuckmylife


Mało? Dobę później są już na Soundcloudzie dwie kolejne produkcje – jedna brzmieniowo przypominająca „The Veldt” (ale melodycznie bardziej rozbudowana), na zakończenie minuta z czymś bardziej drapieżnym. To na razie tyle – od 4 dni się nic nie dzieje!

All I Have by fuckmylife


Stage Eight by fuckmylife


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →