News

5 występów na Audioriver 2022, które zdecydowanie warto zobaczyć

Planujecie udać się na Audioriver i nie wiecie, na który występ się wybrać? Przedstawiamy wam pięciu artystów, których występów zdecydowanie nie możecie przegapić!


Audioriver, płockie serce muzyki elektronicznej

Audioriver to festiwal odbywający się już od 15 lat w Płocku, które w czasie trwania wydarzenia przemienia się w polską stolicę elektroniki. Główna część Audioriver, obejmująca piątkową i sobotnią noc, odbywa się na malowniczej plaży nad Wisłą, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie i popularna wśród mieszkańców oraz turystów skarpa, oblegana również podczas audioriverowych koncertów na głównej scenie całego festiwalu. Już w ten weekend Wybraliśmy dla was pięciu artystów, których występów zdecydowanie nie możecie przegapić!

Solomun

Solomun to światowej sławy producent, który spośród reszty wyróżnia się swoim charakterem, przez co zaufały mu największe światowe marki. Jako jeden z niewielu artystów Solomun może pochwalić się między innymi tym, że zdobył czterokrotnie nagrodę DJ Awards dla najlepszego producenta oraz od dawna współpracuje z Rockstar Games, dzięki czemu jego kawałki znalazły się m.in. w popularnej grze GTA V

Przeczytaj także: Audioriver 2022 – pełny harmonogram godzinowy festiwalu

Artysta zdobył już kilkukrotnie nagrodę dla DJ-a roku w plebiscycie Mixmag, a całkiem niedawno 1. miejsce w kategorii Deep House w głosowaniu ogłoszonym przez sieć sklepów muzycznych Beatport.com. Warto też zaznaczyć, że jego remiks utworu Whilk&Misky został okrzyknięty drugim najczęściej shazamowanym” kawałkiem na Ibizie, hiszpańskiej stolicy imprez.

Solomun – Home

Ben Böhmer

Ten niemiecki kompozytor jest określany jako jedno z największych odkryć sceny EDM”, a jego utwory niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć w radiach czy podczas wielu występów Above & Beyond. Znany ze swojego unikatowego sposobu łączenia cięższych brzmień z elektronicznym wydaniem jest bardzo cenionym artystą w środowisku producentów i nie tylko, ponieważ sam stale współpracuje z gigantami przemysłu muzycznego, takimi jak Tidal czy Amazon Music. Jego występ live podczas nadchodzącego Audioriver jest absolutnym must see każdego uczestnika!

Ben Böhmer – After Earth

Gorgon City

Gorgon City to jedno z najświeższych odkryć brytyjskiej sceny elektronicznej, które zdobyło uznanie dzięki swoim charakterystycznym wokalom nakreślonym house’owym brzmieniem. Dzięki temu Kye Gibbon i Matt Robson-Scott, wchodzący w skład Gorgon City, zgromadzili niespełna 700 milionów odtworzeń swoich utworów w ponad 110 krajach. 
Udowadniając swoją wszechstronność po obu stronach sceny, mieli okazję zaprezentować swoje nieco bardziej undergroundowe oblicze poprzez wydawnictwa klubowe m.in. w zarządzanej przez Damiana Lazarusa wytwórni Crosstown Rebels, która pomimo dosyć małego zasięgu cieszy się oddanym gronem odbiorców z zamiłowaniem śledzącym ich każde następne posunięcie. 

Gorgon City – Imagination ft. Katy Menditta

Hot Since 82

Daley Padley, czyli Hot Since 82, to obecnie jeden z najbardziej znanych DJ-ów i producentów na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej.

Sam Daley pochodzi z rodziny skupiającej się mocno wokół muzyki, co zapoczątkowało tym samym świetny start wielkiej kariery, która miała dopiero nadejść. 

Jako DJ rozpoczął swoją praktykę już w wieku 17 lat, gdzie w każdy weekend starał się maksymalnie wykorzystywać swój wolny czas, poświęcając go czasem nawet na 12-godzinną praktykę miksowania muzyki, co przełożyło się na jego obecne niesamowite umiejętności tworzenia klimatu podczas swoich występów.

Hot Since 82 – Buggin’  (feat. Jem Cooke)

Bicep

Bicep to nazwa bardzo dobrze znana w środowisku muzyki elektronicznej. Początki duetu sięgają 2009 roku, kiedy to dwóch producentów z Belfastu mieszkających w Londynie, Andrew Ferguson i Matthew McBriar, postanowiło połączyć siły. Pomimo rozpoczęcia wspólnego projektu, nie mieliśmy okazji zobaczyć zbyt wielu utworów ich autorstwa ze względu na brak ukierunkowania i zrozumienia w tym, czego wzajemnie by od siebie oczekiwali, jednakże pomimo tego nie pozostali oni obojętni na rozwój pobocznych projektów. 
Dobrym tego potwierdzeniem jest popularny blog Feel My Bicep, na którym możemy znaleźć zaginione wcześniej i zapomniane utwory z segmentu disco, house oraz techno. Na swoim koncie Brytyjczycy mają również współpracę ze światowej klasy producentem Disclosure, która otworzyła duetowi furtkę na rozwój o do tej pory nieprzewidzianej skali. 

Bicep – Glue

Wesprzyj naszą akcję kartoniadową!

Audioriver to impreza, która na stałe zapisała się w historii polskich festiwali elektronicznych. Na wcześniejszych edycjach mogliśmy posłuchać setów DJ-ów ze ścisłej topki, czyli np. Boys Noize, Jorisa Voorna, Enrico Sangiuliano, Charlotte de Witte i wielu innych wspaniałych artystów. W tym roku nie jest inaczej, bo w Płocku już jutro pojawią się np. Adriatique, Ben Bohmer, Wilkinson, BICEP czy Dixon. Nasi redakcyjni koledzy z Muno.pl nie mogli zaprzepaścić takiej okazji i pojawią się na tegorocznej odsłonie, wypełniając z lekka niekonwencjonalne zadanie.
Kartoniada to w świecie sportu rodzaj dopingu i znany element oprawy meczowej, która polega na podnoszeniu kartonów z daną częścią, np. napisu lub obrazu, by uformować jedną wspólną całość. W przypadku naszej misji będzie wyglądać to nieco inaczej. Podczas pierwszego dnia imprezy przed wejściem na teren festiwalu będzie można spotkać przedstawicieli Muno.pl  w obrandowanych koszulkach, także nie będzie problemu w znalezieniu nas. Tam otrzymacie kartony z naszymi hasłami lub będzie mogli stworzyć swoje własne i dzierżyć je do końca Audioriver. Oczywiście w związku z tym można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Akcja będzie nieustannie promowana podczas festiwalu przez przedstawicieli Muno.pl. Wszystko to z użyciem specjalnego pojazdu, z którego rozbrzmiewać będą hasła, jak i sam opis akcji kartoniadowej. Następnego dnia, czyli w sobotę, naszych delegatów spotkać będzie można na terenie festiwalu. Rozpoznacie ich po koszulkach, jak i również po kartonach z hasłami, które można będzie wziąć ze sobą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Podczas ostatniego dnia – Sun/Day, znajdziecie przedstawicieli Muno.pl wraz z księgą pamiątkową, do której będzie można się wpisać. Oczywiście nie tylko będzie to sam podpis, ale również zdjęcie, które będzie robione Polaroidem. Przez cały festiwal będziemy również tworzyć relacje na naszych social mediach, dokumentować akcje po zakończeniu eventu, a także kręcić filmy, które później będziecie mogli sami zobaczyć. Mamy nadzieję, że postanowicie rozwinąć się naszej akcji i jak najwięcej z Was wspomoże Muno.pl podczas Audioriver 2022!

Tak było rok temu w Parku! Jak będzie w ten weekend?

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →