News

5 faktów o Ultra Miami, których mogliście nie wiedzieć

Przedstawiamy porcję ciekawostek o Ultra Miami. Całość można potraktować jako mały test wiedzy i sprawdzić, ile z nich znaliście już wcześniej.


Ciekawostki o Ultra Miami

Ultra Miami 2022 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja Ultra Music Festival przypada na dni 25-27 marca. Jest to jedno z najbardziej legendarnych wydarzeń w całej kulturze EDM, przez co obrosło wieloma ciekawymi anegdotami. W związku z nadchodzącą imprezą postanowiliśmy kilka z nich Wam przybliżyć. W końcu, kto nie lubi ciekawostek? 
1. Set Davida Guetty najpopularniejszym na YouTube. W 2014 w line-upie UMF gościł David Guetta i jak można się spodziewać, był jednym z najgłośniejszych nazwisk całego zestawienia. Nikt chyba jednak nie oczekiwał, że jego set nabierze aż takiej popularności. 
Na oficjalnym kanale Guetty została bowiem opublikowana całość występu. Set trwający ponad godzinę i zawierający wiele klasyków ze sceny EDM i nie tylko, na platformie YouTube osiągnął już niemal zawrotną liczbę 150 milionów odtworzeń. Czyni go to tym samym najpopularniejszym setem na tej platformie.
2. UMF nie zawsze w Bayfront Park? Trudno sobie wyobrazić Ultra Music Festival gdzieś indziej niż w słynnym Bayftont Park. Miejscówka zdała się na dobre zrosnąć w naszych skojarzeniach ze sceną. Nie zawsze tak jednak było. Samo UMF dopiero w 2011 stało się trzydniowym festiwalem, a w latach 2006-2011 i 2019 odbywało się w innych miejscach niż w słynnym parku. Co ciekawe, pierwsza edycja Ultra Miami odbywała się… na plaży.
3. Najmłodszy DJ na UMF? – Bezkonkurencyjnie najmłodszym DJ-em, który kiedykolwiek wystąpił na Ultra, jest Martin Garrix. Artyście, samemu jako imprezowiczowi, nie wolno było nawet wejść na teren imprezy, gdyż miał dopiero 17 lat.

Przeczytaj też: Ultra Miami 2022 oficjalnie podzielone na sceny. Jest jedna niewiadoma

Nie przeszkodziło mu to jednak wydać, jeszcze przed wydarzeniem, słynnych utworów Animals, Wizard, Tremor czy Gold Skies. Bez cienia wątpliwości można więc stwierdzić, że był to w pełni zasłużony angaż.
4. Halo? Tu Dillon Francis – do bardzo nietypowej sytuacji doszło podczas edycji w 2015 roku. Wtedy jednym z występujących był DJ Snake. Postanowił on podczas swojego setu zaprosić na scenę przyjaciela, Dillona Francisa. Artyści razem zagrali swój słynny hit Get Low
Wraz z zaproszeniem DJ Snake postanowił jednak wyciąć Dillonowi kumpelski „żart”. W momencie dropu na ekranach sceny pojawił się bowiem prywatny numer telefonu Francisa. Reakcji artysty może lepiej nie cytować… podobno DJ po całym wydarzeniu musiał zmienić numer z powodu natłoku wiadomości.
5. Ultra Music numerem jeden – o tym, że Ultra Music Festival to wydarzenie legendarne, wspominałem już na początku. Nie są to jednak tylko czcze słowa. Potwierdzają to bowiem między innymi wyniki plebiscytu DJ Magazine. Zgodnie z nimi edycje 2016 i 2017 zostały wytypowane jako najlepszy festiwal na świecie. Trzeba przyznać, że to nie lada wyróżnienie.
Mam nadzieję, że dzięki ciekawostkom dowiedzieliście się czegoś nowego o festiwalu, a całość jeszcze bardziej zaostrzyła Wasze apetyty na nadchodzącą imprezę. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku

David Guetta | Ultra Music Festival 2014

Sprawdź także
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →