News

10 wywiadów na 10-lecie FTB: Matush

Czas na kolejny wywiad z naszej serii na 10-lecie FTB. Tym razem człowiek od kilkunastu lat znany klubowiczom stolicy, wieloletni DJ i producent od zawsze związany z muzyką house. Sprawdźcie wszystkie filmy poniżej, a w międzyczasie zapoznajcie się z jego odpowiedziami na nasz stały zestaw pytań.

1.Co robiłeś kilka godzin temu, co teraz, a co planujesz za kilka godzin?

– Jest 17.00 w poniedziałek, więc tradycyjnie kilka godzin temu wróciłem z kortów tenisowych. Gram regularnie, jestem wielkim fanem tego sportu i każdą wolną chwile lubię spędzać na ceglanych kortach. Tym bardziej miło mi się zrobiło, gdy zobaczyłem, że podobne fascynacje mają Martin Solveig i Bob Sinclar. Polecam zobaczyć „Smash” na youtube. W tej chwili tak naprawdę przepakowuję się bo od środy dalej ruszam w trasę na pomorze – po prostu wakacyjny system grania. Za kilka godzin pewnie spotkam się ze znajomymi albo posiedzę w studio nad czymś nowym, bo granie na plaży potrafi natchnąć ;).

2.Na jakiej mega imprezie grałeś ostatnio?

– Na pewno granie na plażach i szczególnie wschód słońca to coś magicznego bez wątpienia … ale chciałbym tutaj wyróżnić klub Planeta, do którego wracam od 10 lat i zawsze jestem miło zaskoczony atmosferą.  Pamiętam imprezy w 2000 roku, gdzie o 22.00 był pełen klub i wszyscy już czekali na mnie, jeszcze bez muzyki. Po prostu położyłem winyla na gramofon i start! W komplecie do końca … Do dzisiaj to miejsce jest przepełnione pozytywną energią!

3.Kto w tej chwili robi najbardziej zajebistą muzę na świecie?

– Mamy w tej chwili czasy, kiedy ciężko wskazać jednego genialnego wiodącego artystę. Możliwości softwarowe ułatwiły i upowszechniły tworzenie na tyle że mamy bardzo dużo, młodych talentów tworzących genialne brzmienia.

4.Którego didżeja poleciłbyś komuś, kto nie zna muzyki tanecznej?

– Jeśli miałbym polecić jednego dj’a to byłby to Erick Morillo. To DJ uniwersalny, który ma swój styl, a to naprawde trudna sztuka. Nie wzoruje się na nim, ale na pewno łączenie harmoniczne różnych czasem klimatów w taki sposób, żeby to jednak stworzyło całość i porwało publikę to bez wątpienia podobne elementy  podejścia do sztuki dj-skiej … cieszę się że będę mógł z nim zagrać w tym roku na Electrocity.

5.3 zalety i 3 wady nocnego życia?

– A to orginalne pytanie .. heh … zalety ?? 😉 1. W sumie lubię funkcjonować w nocy, jest to jakiś rodzaj intymności 2. Cisza mniej rozprasza, co często pomaga pracować np. przy produkcjach 3. Uwielbiam duże przestrzenie, więc gwiazdy nocą bezcenne ;). A wady hmmm … 1. No jednak często trzeba wcześniej wstawać i życie nocne jednak tutaj nie sprzyja 2. Praca w nocy jednak bardziej wyczerpuje 3 . Więcej wad nie przychodzi mi do głowy 😉

6. Polski clubbing – jest OK czy słabo?

– Temat szeroki – praktycznie można byłoby książkę napisać. Ogólnie nie jest źle. Dostępność muzyki według mnie ustabilizowała się, ale też trochę obniżyła poziom muzyczny w wielu klubach. Po prostu zamiast szukać czegoś oryginalnego dj-e ściągają to, co promoują portale internetowe lub tez radia 😉 Same kluby, festiwale to jednak coraz wyższy poziom, chociaż brakuje mi czasem trochę oprawy poza dj-em, nagłośnieniem i światłami (którymi do tej pory sporadycznie kto steruje).

7. A Polski clubbing kiedyś?

– Na początku na pewno imprezy w klubach lub festiwale to były okazjonalnie akcje. Pamiętam, że na imprezach w latach 90. na jednej scenie występowali dj-e po sobie grający house, techno, hardcore, goa-trance, electro itd. To były spontaniczne akcje, które naprawdę były nastawione na muzyczną edukację i miały mało wspólnego z biznesem. Dzisiaj jednak najczęściej jest odwrotnie. Pamiętam w warszawskim Trendzie imprezy w 1996, gdzie kolejka klubowiczów chcących zobaczyć laser stała kilka godzin przed 22, nawet zimą … Dzisiaj wszystko trochę nam spowszedniało, ale to tylko zależy od nas, jak będzie dalej.

8.Myślisz przed imprezą o swoim secie? Rozpamiętujesz po fakcie?

– Set w klubie, na plaży, na festiwalu będzie mieć inny charakter i zawsze muszę to delikatnie przemyśleć. Samo granie to jednak wynik spontanicznego doboru płyt i współgrania z publiką. Czasem zdarza się z dj-ami w VIP-ie porozmawiać na temat tego, jak się grało … Często też nagrywam i czasem słucham moich setów. Wszystkie moje sety dostępne w sieci są zawsze nagrywane na żywo podczas imprez – wydaje mi się to najbardziej wiarygodnym przekazem dj-a.

9. Co cię kręci poza muzyką?

– Interesuje mnie praktycznie wszystko. Jestem wielkim fanem tenisa i spędzam dużo czasu na korcie. Uwielbiam  spontaniczne wypady gdzieś w góry na kilka dni, gotowanie … no starczy już ;).

10.Coś na twój temat, o czym niewielu wie?

– Myślę ze jest wiele takich rzeczy i niech dalej zostaną całkowicie prywatne.

11. Co cię wkurza, a co cieszy?

– Nie znoszę chamstwa, niesłowności oraz ignorancji, a cieszy mnie to, że tak mało spotykam tego na co dzień…
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →