Tomorrowland wprowadza kilka zmian organizacyjnych. Znika outdoorowa scena Q-Dance
Jeden z największych festiwali EDM-owych na świecie został w ostatnim czasie lekko okrojony ze względu na czynniki wynikające z chęci zmniejszenia hałasu imprezy dla spokoju mieszkańców pobliskiej miejscowości Boom. O jakich warunkach mówimy i czy event bardzo ucierpiał? Sprawdźmy!
Tomorrowland 2022 będzie największą edycją w historii
Parę dni temu pisałem newsa na temat pełnego line-upu dla Tomorrowland 2022. Odbywająca się przez trzy weekendy impreza ma zebrać DJ-ską śmietankę w jedno miejsce i stworzyć event, który będzie gigantem. W każdy piątek, sobotę oraz niedzielę będzie można udać się tam na jedną z czternastu zaprojektowanych przez współpracowników festiwalu scen i posłuchać swoich ulubionych DJ-ów na żywo.
Przeczytaj też: Parookaville 2022 oficjalnie z trzecią fazą line-upu
Wielkimi zaskoczeniami na imprezie są oczywiście niespotykane sety b2b oraz obecność naszych rodaków. W lipcu w belgijskim Boom pojawi się duet catz n’ dogz, Matthew Clarck oraz artysta wytwórni STMPD RCRDS – Blinders. Jeśli mowa o setach b2b to warto tutaj wspomnieć o wspólnym występie Olivera Heldensa i Tchami’ego oraz Timmy’ego Trumpeta i Dimitri’ego Vegasa.
Każdy fan muzyki EDM i przede wszystkim festiwalu Tomorrowland wie, że najbardziej ikonicznym elementem przedsięwzięcia jest Mainstage. Co roku producenci Krainy Jutra przygotowują dla nas scenografie odpowiadające tematom przewodnim imprezy. Tegoroczna edycja nazywa się The Reflection of Love, a my nie możemy się doczekać jak będzie wyglądać główna scena.
Myślę, że warto wspomnieć o kilku producentach, którzy na niej zagrają, a mianowicie chodzi tutaj o takich DJów jak: Armin van Buuren, Dimitri Vegas & Like Mike, Martin Garrix, Steve Aoki, Tiesto, Alesso, Yellow Claw, Afrojack czy projekt Major Lazer.
Zobacz grafikę przedstawiającą obszerny line-up Tomorrowland 2022
Wdrożono specjalne środki ostrożności na Tomorrowland
Władze Tomorrowlandu wydały oświadczenie, w którym poinformowały o kilku zmianach dotyczących festiwalu, a mianowicie o hałasie produkowanym przez głośniki używane na przedsięwzięciu. Doskonale wiemy, że event odbywa się nieopodal terenów zamieszkałych i to nie pierwsza edycja, gdzie „sąsiedzi” imprezy narzekali na głośną muzykę.
Najbardziej oberwało się Q-Dance. Label miał być gospodarzem jednej ze scen na festiwalu, lecz organizatorzy zmienili zdanie ze względu na hałas. W miejsce stage’a powstanie strefa z jedzeniem.
Dalej rozpoczyna się temat o fajerwerkach. Na Tomorrowlandzie zostaną użyte praktycznie bezgłośne sztuczne ognie. Oprócz tego zespół organizatorski przygotował system alarmujący dla mieszkańców pobliskich miejscowości, by ci mogli spokojnie zająć się swoimi zwierzętamii. Wszystkie pokazy fajerwerków skończą się PRZED północą.
Pozostałe dwie informacje dotyczą tego, iż występy w czwartki zakończą się o godzinę wcześniej niż planowano oraz, że Tomorrowland nie będzie używał już helikopterów jako środków rozpowszechniania informacji na temat festiwalu z uwagi na hałas.