Świeży House: Ptaki, Huxley i 10 innych perełek
Muzyka house ma nieskończenie wiele odmian i podgatunków, w cyklu 'Świeży House’ staramy się prezentować Wam nagrania, które wyróżniają się pewną ponadczasowością – każdemu z nich należy się dużo uwagi, sprawdźcie dzisiejszy, bardzo ciekawy zestaw.
PlasticSociety: Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na specjalne wydanie Świeżego House’u. Tak jak wcześniej zapowiadałem, w tym zestawieniu dominować będą pozytywne brzmienia house i disco, choć nie pominę też muzyki dla fanów mocniejszego basu.
Pierwszą grupę utworów rozpoczynamy od czegoś niezwykłego – chodzi o kawałek w stylu acid jazz, jest to klasyk od włoskiego producenta i DJ-a Roberto Lodola, tutaj jako Rhythm Factory, który porwie Was swoim zakręconym afrykańskim groove’em.
Snacks to niemiecki duet inspirujący się myzyką house z Chicago i Detroit, ich produkcje głownie skupiają się na funkowym groovie – wszystko to znajdziecie w 'Purdie’. Kolejna niezwykła rzecz to coś krajowego – historyczny moment, bo po raz pierwszy w moim zestawieniu znajdzie się propozycja do Polskiej Listy FTB.pl. Ptaki i ich 'Foxy’ to jeden z kliku świetnych kawałów, wydanych na najnowszej epce „Kalina”, sprawdźcie koniecznie wszystkie utwory. Kolejny rewelacyjny numer od Junior Fairplay, tutaj usłyszycie inspiracje latami 90 i bardzo popularnej w tych latach grupy FPI Project.
1. Rhythm Factory – African Rhythms (A Touch Of Jazz Mix) (Klasyk 1992)


2. Snacks – Purdie


3. Ptaki – Foxy


4. Junior Fairplay – Sugar Puss


Cały czas nie opuszczamy ciepłych relaksujących klimatów, przy których warto rozpoczynać dzień. Utwór 'Try My Love’ – to funkowe disco z najwyższej półki, wydane w labelu Whiskey Disco. Następnie w niczym nie ustępująca poprzednikowi propozycja od białoruskiego duo (Four Walls & Funkyjaws). Bardzej energetyczne zabarwienie znajdziemy w remiksie Tuff City Kids oraz zahaczymy o głębszą odmianę housu – tu z pomocą przybedzię nam również remix od Nicholasa & Marcoradi’ego.
5. Breakfast Lunch & Dinner – Try My Love


6. Four Walls & Funkyjaws – 10PM


7. Talamanca System – Balanzat (Tuff City Kids Remix)


8. Ashworth & Kiwi – CUx3 (Nicholas & Marcoradi Remix)


Na zakończenie kilka produkcji o mocniejszej charakterystyce i o oryginalnym brzmieniu. Modini zahaczający o klimaty electro, La-4a z mocno wkręcjącym Levelled. Znajdzie się też propozycja debiutanckiego albumu Huxley’a wydany w Aus. Brytyjczyk w swoim krązku daje nam wiele różnorodności pod względem brzmienia. Mimo że uważam, iż styl większości utworów jest już mocno wyeksploatowany przez krajanów Huxley’a, to jednak znajdziemy tu takie perełki, jak „Wayfarer”. Na sam koniec Urulu, który jest wciąż w dobrej formie i udowadnia nam, że deep housowe produkcje z jego ręki są na najwyższym poziomie. Ja już się z Wami żegnam, życzę przyjemności i do następnego razu!
9. Modini – Estate


10. La-4a – Levelled


11. Huxley – Wayfarer (Album)


12. Urulu – Believer

