Harsh Symmetry | Warszawa

Alternatywa
Harsh Symmetry | Warszawa
Środa, 14 lutego 2024
godz: 19:00

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Harsh Symmetry, projekt darkwave prowadzony przez muzyka Juliana Sharwarko, we wrześniu wydał swój drugi album zatytułowany „Imitation”. Sharwarko przeniósł się z Sacramentu do Los Angeles i stworzył album, który płynnie łączy elementy nostalgii znane z wpływowych zespołów, takich jak Depeche Mode, The Cure i New Order, z nowoczesnymi dźwiękami współczesnych wykonawców, takich jak Twin Tribes i Boy Harsher. Dziewięciopiosenkowy album wydany został przez Fabrika Records, wytwórnię znakomitą ze względu na swoich artystów z gatunku darkwave i post-punk.

Tytuł albumu „Imitation” odzwierciedla introspekcyjne poszukiwania Juliana Sharwarko dotyczące własnej tożsamości muzycznej w obliczu ciągłych porównań do tych wpływów. Podnosi on pytanie o charakter jego twórczości – czy Harsh Symmetry to imitacja przeszłości, czy prototyp przyszłości, tworzący coś tak znajomego, a jednocześnie tak nowego, że wydaje się, że istniało długo przed jego materializacją. Pomimo tych egzystencjalnych pytań „Imitation” to nowoczesny album nasycony nostalgią, w całości nagrany i wykonany przez samego Sharwarko.

Album zawiera znakomity singiel „Glass Tears”, utwór, który prowadzi słuchaczy przez mroźny, dystopijny świat. Inny wyróżniający się utwór, „Make Up Artist”, prezentuje fascynującą równowagę, poruszając się z żywym tempem przy jednoczesnym zachowaniu refleksyjnej atmosfery. Album zawiera również przerażającą reinterpretację utworu „Open Your Heart” Madonny.

„Scalpel” wyróżnia się żywym metalicznym basem i psychodeliczną aurą, podczas gdy „Crystal Smile” przechodzi w wymarzone wykonanie wokalne na tle charakterystycznego syntezatora z lat 80. Album kończy się potężnym tytułowym utworem „Imitation”, rozstrojonym utworem, który drży z eklektycznym połączeniem elegancji city-popu i rytmu inspirowanego krautrockiem


Harsh Symmetry | Warszawa | 14 lutego 2024 Środa, Klub Hydrozagadka

Biletomat.pl
60 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →