LEBANON HANOVER & SELOFAN // 01.06.2023 // P23 // Katowice

Alternatywa
LEBANON HANOVER & SELOFAN // 01.06.2023 // P23 // Katowice
Czwartek, 01 czerwca 2023
godz: 19:00

P23 Katowice

Porcelanowa 23, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy na wspólny klubowy koncert Lebanon Hanover i Selofan!
Larissa Iceglass (gitara, wokal) i William Maybelline (bas, wokal) założyli w 2010 duet Lebanon Hanover, grający post-punk, a mający swoją siedzibę w Berlinie.
Prezentując swój zimny jak lód post-punk, zawierają w nim również swoje fascynacje pięknem jakie tworzy estetyka art nouveau, eksplorując przy tym brytyjskie wybrzeża i lasy nocą, jak również inspirując się urbanistyką miasta Berlin.
Mroczne wokale, posępne i ostre gitary z chwytliwymi liniami basu, tworzą trudną do naśladowania atmosferę, w którą każdy słuchający muzyki tej grupy chętnie się zanurza.
lebanonhanover.bandcamp.com
Zespół Selofan został założony w 2012 roku przez Joannę i Dimitrisa w Atenach. Zaskakuje nas dziką mieszanką darkwave, synthpunk, melodyjnych saksofonowych opowieści i wczesnych industrialnych bitów. W ciągu ostatnich siedmiu lat przeżyli bardzo kreatywny okres, wydając pięć pełnometrażowych albumów we własnej wytwórni, Fabrika Rec, czyli jednej z najbardziej lubianych wśród fanów tego gatunku.
Grecy wiedzą, jak stworzyć romantyczno-melancholijny nastrój swoją muzyką. Ale równie dobrze potrafią stworzyć zimną, odstraszającą, a nawet przygnębiającą atmosferę.
Brzmienie i styl Selofan cechuje niezwykła różnorodność. Łącząc różne elementy muzyki elektronicznej, śpiewając lub opowiadając w różnych językach i prezentując się w takim teatralny sposób, że każdy występ jest emocjonalnie przytłaczający, z pewnością jest to coś co musisz przeżyć na żywo.
www.youtube.com/watch?v=U9GNqQEwc7w
www.youtube.com/watch?v=1l2kfp6CuuQ
Pierwsza pula biletów: 89 złotych
Druga pula biletów: 99 złotych
W dniu koncertu na drzwiach: 110 złotych
01.06.2023 (czwartek)
19:00
P23 Katowice
ul. Porcelanowa 23Imprezy blisko Ciebie w Tango App →