VHS HELL // B90

Alternatywa
VHS HELL // B90
Czwartek, 30 marca 2023
godz: 19:00

B90

Elektryków, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Wybudzone z zimowego snu VHS HELL wraca z nowym repertuarem do B90 już 30 marca!
W programie pokraczny film akcji „Cień smoka”, który poleci z taśmy VHS oraz wybitnie najtisowy horror „Szatański pakt”, który zaprezentujemy z lektorem na żywo improwizującym ścieżki dialogowe. Całość zostanie tradycyjnie uzupełniona o set reklam i telewizyjnych dziwności z lat 90. wyszperanych na starych kasetach wideo.
Sprzedaż biletów rusza w czwartek 9 marca o godz. 10:00!
„Cień smoka”, reż. Jimmy Williams, 1992, 90 min.
(Pokaz z taśmy VHS)
Tajemniczy Smok z Mekongu i jego gang terroryzują Los Angeles. Na jego trop wpadają Tony i Brian – dwóch policjantów seniorów, wojennych weteranów. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że przerażający Smok może mieć jakiś związek z ich służbą w Wietnamie.
„Cień smoka” to upośledzone kino akcji ze scenariuszem napisanym na ciężkim kacu. Główni bohaterowie swoją aparycją przypominają tytułowych „Sąsiadów” z czeskiej bajki, a sytuacji nie pomaga fakt, że scenarzysta rzuca im pod nogi kolejne kłody w postaci krindżowych dialogów i niesamowicie głupich wątków pobocznych. Ten film to poezja dla wielbicieli niskobudżetowego, dziwacznego kina klasy B!
„Szatański pakt”, reż. Mark Freed, 1991, 93 min.
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
Martin to życiowy nieudacznik i pozbawiony talentu muzyk marzący o karierze. Jego los odmienia się, kiedy poznaje kapłankę Voodoo. Dzięki jej interwencji z dnia na dzień zamienia się w gwiazdę rocka z natapirowaną fryzurą, którego solówki na gitarze pędzą szybciej niż inflacja w Polsce. Jest w tym wszystkim jednak jeden haczyk – aby utrzymać swój status Martin musi regularnie karmić się siłą życiową innych.
Nakręcony przez Marka Freeda „Szatański pakt” to prawdziwy list miłosny do pudel metalu z wczesnych lat 90. i wyborne zwieńczenie wieczoru!
Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi. W roli lektora wystąpi Adam Konopka.
WSTĘP: 33 zł
Partnerzy: B90, Eurotrend Systemy Audiowizualne, EpsonImprezy blisko Ciebie w Tango App →