Droga do Tomorrowland w formie… mozaiki? – zobacz video
Organizatorzy Tomorrowland, chcąc upamiętnić przesłanie całego kolektywu, zlecili stworzenie… mozaiki, lecz nie byle jakiej. Sprawdź jak prezentuje się Stairway to Unity!
Od inicjatywy po legendę sceny EDM
Założony przez dwóch braci, Manu i Michiela Beersów, w 2005 roku, Tomorrowland to festiwal elektronicznej muzyki tanecznej, który od czasu swojego dość skromnego powstania stale się rozwija. Pierwsza edycja zgromadziła około 1000 imprezowiczów, ale już w trzeciej edycji wzięło udział ponad 50 000 osób. Już to pokazuje, jak dobrze bracia porozumiewali się w kwestii rozwoju wydarzenia, dzięki czemu dzisiaj kolektyw jest jednym z największych organizatorów festiwali na świecie.
Przeczytaj także: Powstał projekt NFT dający dostęp do wielu klubów i festiwali na całym świecie
Ostatnia edycja Tomorrowland w 2019 roku przyciągnęła ponad 400 000 fanów muzyki tanecznej z ponad 200 krajów na całym świecie, a wraz ze wznowieniem działalności oraz wieloma świeżymi projektami, wydarzenie zagości w wielu dotąd niespodziewanych miejscach w najbliższych kilku latach. Aby upamiętnić swoją „drogę” do Tomorrowland, postanowili zlecić wykonanie nietypowego projektu, który na zawsze uwieczni główne przesłanie całego kolektywu.
Droga do Tomorrowland w formie… mozaiki?
Ścieżka o długości 60 metrów, składająca się z ponad pięciu milionów mozaikowych płytek, ma za zadanie wspierać poczucie przynależności ludzi do zasad, jakimi kieruje się kolektyw. Samo cięcie płytek było ogromnym przedsięwzięciem – wyjaśnia mozaikarz Jean-Christophe Duperron, główny przedstawiciel projektu. Ze względu na ręczny charakter tego procesu, każda płytka musiała być cięta i dopasowywana indywidualnie, co według jego szacunków stanowiło łącznie ponad 15 000 godzin pracy.
Aby ukończyć ten gigantyczny projekt, Duperron połączył siły z innym artystą – Michelem Herrera Cuello i włoską firmą Mosaici Moruzzi. Łącznie mozaika z kamieni, które układają się w twarze Matki Ziemi i Matki Natury, zajmuje ponad 700 metrów kwadratowych. Wykonawcy całego projektu potrzebowali zaledwie sześciu miesięcy, aby ręcznie zaprojektować, ułożyć oraz wykończyć całą ścieżkę, której piękna może już teraz doświadczyć każdy fan muzyki elektronicznej. Aby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Tomorrowland, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.