Radio Slave

Radio Slave
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.rekids.com

Matt pierwszy raz za dekami stanął na początku lat dziewięćdziesiątych, w legendarnym Milky Bar w Londynie i to właśnie od tego czasu datuje się jego przygodę z dj’ingiem. Grywał w całej Anglii, regularnie zapraszany był do Walii, by w roku 1998 osiąść na dłuższy czas w Brighton. 'Radio Slave’ to nie jedyny pseudonim pod którym występuje Matt, jednym z bardziej rozpoznawalnych był 'Rekid’, od którego swą nazwę wzięła wytwórnia założona w 2006 roku(Rekids), 'Quiet Village’ – projekt, który współtworzył wraz z przyjacielem Joelem Martinem, 'Sea Devils’ we współpracy z Tomem Gandey’em z Cagedbaby oraz 'Matthew E’. Wypada również wspomnieć, iż w 2001 roku gdy narodził się Radio Slave, Edwards występował pod tym nickiem w duecie z Serge Santiago, by ostatecznie w 2002 roku samotnie podążyć ścieżką wróżonej mu już wówczas kariery.

Pod każdym z tych nicków ukrywa się inna strona osobowości Matta. 'Quiet Village’ to mieszanka elektroniki, chill-out’u i deep house’u, silnie nasączona brzmieniami disco. Dźwieki, które powstały we współpracy ze wspomnianym wyżej Joelem Martinem zyskały uznanie takich labeli jak Southern Fried Records, Eskimo czy K7 Rec. Nic dziwnego, wystarczy przesłuchać płyty Silent Moovie by zostać oczarowanym napełnionym muzycznymi odniesieniami pejzażem dźwięków.

'Sea Devils’ powstał przy współpracy z Tomem Gandeyem z Cagedbaby, znanym chociażby z takich szlagierów jak 16 Lovers czy Hello There. Jako “Morskie Demony” stworzyli całkiem ciekawą fuzję tanecznych popowych brzmień przepełnionych groove.

Jednak to jako 'Radio Slave’ Matt odniósł największy sukces. Właśnie pod tym pseudonimem skupił wszystkie swoje muzyczne pasję w jedną, trzeba przyznać, wyjątkową, całość. Z pewnością spory wpływ na rozpoznawalność jego nazwiska miały remixy dla Kylie Minogue (Can’t Get You Out Of My Head) czy New Order (Blue Monday). Kwestią czasu stały się więc propozycje zremixowania innych utworów. Matt odnalazł się w tej roli znakomicie, wyrobił swój unikatowy styl którego siła oparta jest na jednostajnym miarowym beatcie. Monotonia, która swą siłą porywa tak, że nie wiedzieć kiedy znajdujemy się na środku danceflooru z podniesionymi rękoma. Przesada? Przesłuchajcie kilka sztandarowych remixów Radioslave’a tj. Hablando – D.Ramireza, Dead Souls – Mile Caro i Francka Garcii, Moan – Trentemollera czy Burn My Shadow – UNKLE.

Jako producent Radioslave jest nie mniej płodny, wystarczy wspomnieć takie pozycje jak Bell Clap Dance, Screaming Hands, Grindhouse czy ostatnia Eyes Wide Open. Te płyty mają stałe miejsce w kejsach największych dj’ów całego globu.

Radioslave jest jednym z najbardziej szanowanych i docenianych za swą wszechstronność dj’ów i producentów na świecie. Posiada niezwykłą wręcz umiejętność łączenia różnych maści dźwięków od chicago jackin house do Detroit techno, od brytyjskich progresywnych brzmień house aż po niemiecki minimal, a co najważniejsze, robi to w sposób wyjątkowo przyjemny dla ucha. Potwierdzeniem tego są, uwielbiane przez publiczność, sety grane w kultowym berlińskim klubie Panorama Bar gdzie pojawia się ze swoim cyklem imprez Rekids Night.

Matt posiada również talent do dobierania podobnie myślących producentów, skupiając ich na swoim labelu Rekids, który w krótkim czasie stał się wyznacznikiem jakości dla miłośników muzyki tanecznej na świecie. Do czołowych artystów oficyny Radioslave’a należą Luke Solomon (znany również jako połowa The Freaks), Toby Tobias, Mr G i Spencer Parker.

Trzeba przyznać, że Radio Slave jest jedną z bardziej wpływowych postaci obecnego nurtu brzmień house i techno a w ciągu ostatnich kilku lat jego produkcje i remiksy w znaczący sposób przyczyniły się do ogromnego postępu w postrzeganiu muzyki elektronicznej w zbiorowej świadomości.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →