Moguaidj

Informacje o artyście

Produkcja Beatbox DJ Moguai'a, który naprawdę nazywa się André Tegeler, stała się jednym z największych hitów 1998 roku. Ponadto w 1998 roku był mocno związany z inną super-produkcją "The Final" - swojego przyjaciela i partnera, z którym nagrywał "Phila Fuldnera". To wszystko złożyło się na to, że w owym 1998 roku odniósł największy sukces w swojej karierze. Będąc dużo młodszym, pod koniec lat 80., André zajmował się muzyką punkową, ale z czasem coraz bardziej pociągał go funk i oriental-house. W konsekwencji doprowadziło to do kupna dwóch używanych technicsów wraz z mixerem. Następnie przybrał przydomek Moguai i zaczął karierę DJ'a. Na początku grywał na imprezach współorganizowanych przez siebie i odbywających się w rodzinnej miejscowości - Münster. Były to pierwsze edycje Cosmic Club Parties, imprez techno w tym mieście. Wkrótce jednak głos o nim się rozszedł i zaczął grywać w wielu ważnych klubach i na liczących się imprezach, zarówno w Niemczech, jak i za granicami. Grał między innymi w Warehouse i legendarnym Groove Club (Kolonia), miksował na Union Raves (Düsseldorf) czy na Energy (Zurich).
Pierwszą produkcję Moguai nagrał przy współpracy Jürgena Driessena. EPka Best Before End (Important Records/1994) sprzedała się w zadziwiająco dużym nakładzie 6 000 kopii, co przyczyniło się do zwiększenia popularności Tegelera i było główną przyczyną zamieszczenia tzw. cover-story w największym niemieckim piśmie poświęconym muzyce techno - Raveline. W późniejszym czasie współpracował z wieloma producentami muzycznymi - Ingo Kays (Scatman John, Weather Girls), czy Torsten Stenzel (DJ Sakin & Friends, DJ Taucher, York). W końcu zapadła decyzja otworzenia własnego studia nagraniowego - Satelite Ranch, którego szefem jest wraz z Philem Fuldnerem. To tu nagrali obie super-produkcje - Beatbox i The Final, które zostały wydane przez label Andry Nalina - Superfly. Właśnie dzięki Superfly Moguai nawiązał kontakt z monachijską wytwórnią muzyczną Kosmo Records, by wkrótce stać się jedną z gwiazd tego labelu. Dziś, gdy mowa o Kosmo Records, Moguai wymieniany jest koło takich producentów jak: Da Hool, Tom Novy, DJ Tomcraft, Andry Nalin, Niels van Gogh, Dani König czy DJ Sandy.
W przeciągu dwóch lat (1999-2000) ukazało się 5 singli, z czego jeden znalazł się na nośniku CD. Były to produkcje zatytułowane kolejno: Bang the Drum / Drum the Bang, King Of Rock, You Can't Fight What You Feel, Go High i ostatnia Bang The Drum Part 2.

Aktualności

 • Moguai z Deadmau5em!

  Moguai z Deadmau5em!

  23 stycznia 2012, godz. 10:30komentarze (18)

  Nowy numer Moguaia podpisany jest jako Moguai, ale w oficjalnym komunikacie czytamy, że „Moguai i Deadmau5 połączyli siły, żeby stworzyć pierwszego singla z nowego albumu niemieckiego producenta”.

 • Muzyka klasyczna odcinek 4

  Muzyka klasyczna odcinek 4

  16 grudnia 2011, godz. 13:56komentarze (13)

  Nad czwartym odcinkiem Muzyki Klasycznej nie musiałem się długo zastanawiać. Właściwie w ogóle. Albo inaczej – zastanawiałem się nad nim tuż przed imprezą z okazji 11. urodzin FTB.pl, gdzie pojawiły..

 • Moguai, jakiego nie znacie

  Moguai, jakiego nie znacie

  9 listopada 2011, godz. 14:00komentarze (15)

  „Wystarczy, że Deadmau5 polubi twój teledysk, a zyskasz wielką sławę” - przeczytać można w jednym z komentarzy pod tym teledyskiem. Zapewne to któryś z fanów Myszy, który nigdy nie słyszał o takim producencie, jak Moguai...

Artykułów (3)

1

Moguai

 • Kraj: Niemcy
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.moguai.com/

Pozycja w rankingu

67/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

ENJOY by Tom Forester

ENJOY by Tom Forester

17 grudniaPacha Poznań
This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

18 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków

Imprezy

Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia