Jacek Sienkiewiczdj

Informacje o artyście

Obecnie jest najbardziej znanym w świecie - polskim artystą tworzącym muzykę elektroniczną. Od kilku lat gra na stałe w klubach całej Europy. Jego płyty można znaleźć w sklepach, w każdym zakątku świata. Zawdzięcza to wyłącznie swej oryginalności i konsekwencji.
Urodzony w Warszawie 28 lat temu, Jacek otoczony był muzyką od najmłodszych lat. I chociaż pierwszą jego wielką fascynacją był rap na początku lat 90., to wkrótce za sprawą pierwszych podziemnych imprez zafascynowała go muzyka powszechnie znana jako techno. Przywoził pierwsze winylowe płyty z Berlina i grał na imprezach, od początku preferując muzykę ambitną, choć mało popularną, czyli minimal techno. Zdając sobie jednak sprawę z ograniczeń, jakie niesie rola DJ'a, zaczął myśleć o tworzeniu własnych utworów, początkowo inspirowanych minimalnym brzmieniem z Detroit. Po zakupie pierwszego instrumentu, legendarnego TB-303, rozpoczął kompletowanie sprzętu i prace nad własnymi kompozycjami.
Po raz pierwszy Jacek zagrał na żywo jesienią 1996 w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, tworząc ścieżkę dźwiękową do performance'u znanego artysty Piotra Wyrzykowskiego. Praca nad własną muzyką zaowocowała wydanym samodzielnie CD „Recognition”, którego tytuł stał się także nazwą regularnie działającej wytwórni płytowej. Dotąd pod jej szyldem ukazało się już 10 winylowych epek - 7 autorstwa Jacka, 2 Giro Arana (pseudonim jednego ze znanych polskich muzyków aktywnych w latach 80-tych) oraz ostatnio płyta debiutanta z Płocka - Etiopa. Dzięki międzynarodowej dystrybucji, płyty z "Recognition" dostępne są w sklepach na całym świecie i grane są przez DJ'ów od Słowacji po Japonię.
Pierwsze produkcje Jacka zostały dobrze przyjęte za granicą. Poza świetnymi recenzjami trafiały regularnie na playlisty najbardziej znanych DJ'ów. Jednym z nich okazał się Sven Vath, od lat jedna z największych postaci europejskiej sceny. Po niedługim czasie Jacek wykonał remix na jeden z jego singli i wkrótce podpisał kontrakt z prowadzonym przezeń Cocoon Recordings. Wydany w 2001 roku album „Techne” stał się pierwszym pełnym albumem jednego artysty z tej wytwórni, zdobywając entuzjastyczne recenzje. Płyta wychodziła poza standardy imprezowego techno, imponując bogactwem detali, oryginalnością brzmienia i niezwykłą jakością dźwięku. Nie było to jednak pierwsze wydawnictwo Jacka poza granicami kraju - jego single ukazały się także nakładem prestiżowych niemieckich wytwórni Trapez, Klang Elektronik, WMF czy De: Bug Hartwaren. Wszystko to spowodowało, że Jacek zaczął regularnie występować w europejskich klubach i na festiwalach, w tym tak znaczących dla współczesnej muzyki, jak Transmediale, grając u boku największych gwiazd światowej elektroniki.
Rok 2004 to rok, w którym Jacek może już uważać się za artystę powszechnie znanego w świecie muzyki nie tylko tanecznej. Jego kompozycja "Truly Words" trafiła na kilka znaczących kompilacji, zaś nakładem Cocoon ukazał się jego trzeci album „Displaced”, poprzedzony epickim singlem „Dream Machine”. Jacek występował z koncertami niemalże w każdy weekend, biorąc udział w tak znanych festiwalach, jak Awakenings, Nature One czy I Love Techno.
Zapracował na swoją pozycję wytrwałą pracą i konsekwencją, realizując swoje wizje bez oglądania się na modne, chwilowe trendy. Wypracował sobie pozycję artysty oryginalnego, którego charakterystyczny styl jest natychmiast rozpoznawalny. Recognition rozwija się prężnie - w przygotowaniu jest już kolejna płyta Jacka, a także singiel kolejnego debiutanta z naszego kraju. O profilu wytwórni najlepiej mówią słowa jej założyciela: „Recognition ma być platformą dla wydawania, prezentacji i promocji nowoczesnej muzyki elektronicznej, której nie da się zaszufladkować jako techno, house, electro czy cokolwiek innego. Jakkolwiek przygotowywana i wykonywana za pomocą najnowszych technologii nasza muzyka płynie z serca i duszy. Nie znaczy to jednakże, że nic nie pozostanie dla ciała. Z dźwiękowymi eksperymentami ramię w ramię idą bity i basy, które na pewno poruszą słuchacza”.

Aktualności

Artykułów (4)

1

Jacek Sienkiewicz

  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Team:
  • WWW: www.recognition.pl/

Pozycja w rankingu

52/ 1590Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

ENJOY by Tom Forester

ENJOY by Tom Forester

17 grudniaPacha Poznań
This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

18 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków

Imprezy

Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia