Adam Beyer dj

Informacje o artyście

Adam Beyer urodził się w 1976 roku w Sztokholmie (Szwecja). Od zawsze fascynował się rytmiką. Jako nastolatek grał na perkusji. Kolekcjonując różne płyty odkrył dźwięki elektroniczne. W 1990 roku kupił sobie gramofony, zaczął pogrywać na lokalnych imprezach house i hiphouse. Szło mu to bardzo sprawnie, więc szybko zdobył uznanie. W 1992 roku szkolny kolega - Peter Benisch zapoznał go z obsługą samplera. Po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w sklepie płytowym Planet Rhythm, a w międzyczasie jego dj'skie sety można było już usłyszeć w całej Skandynawii. Wreszcie w 1995 roku wyszła jego pierwsza EP'ka "Drumcodes 1" (Planet Rhythm). Styl muzyczny, który zaprezentował to perkusyjne, minimalistyczne, twarde techno. W takim stylu były też kolejne produkcje w tym pierwszy album "Decoded" (Planet Rhythm). W tym czasie Beyer był w swoim kraju jednym z pionierów tej muzyki, praktycznie nie było labela, który mógłby go właściwie reprezentować. Aby uzyskać całkowitą niezależność muzyczną Beyer założył sławny label - Drumcode, niedługo drugi - Code Red dla trochę lżejszej i mniej klubowej muzyki. Ostatecznie Code Red zakończyła działalność na 10 tytułach. Ukazało się wiele kolejnych EP'ek dla Drumcode ale również dla innych oraz całkiem sporo remiksów. Jego muzyka była grana przez dj'ów na całym świecie. Wraz z przyjaciółmi Joel Mull, Cari Lekebusch i kilkoma innymi stworzyli pewien styl, który często był określany, jako szwedzkie techno. Okładka płyty Ignition Key W 1999 roku pojawił się drugi album - "Protechtion" (Drumcode) - mroczne pętle z mocnym monotonnym techno, znacznie bardziej dopracowane niż wcześniejsze nagrania, a przy tym bardzo klubowe. W tym samym roku rozpoczął występy live razem z Cari Lekebusch. Do twórców wydających pod szyldem Drumcode dołączyły także uznane osoby spoza Szwecji - limitowana seria z remiksami ostatecznie zebrana na specjalnej kompilacji. W 2002 roku Beyer otwiera nowy rozdział swojej twórczości labelem Truesoul, skierowanym na szersze kręgi elektronicznej muzyki, z produkcjami, które nie są narzędziami dj'skimi takimi, jak to, co wydaje Drumcode. Pierwszym wydawnictwem Truesoul jest album Beyera "Ignition Key".

Aktualności

 • Set tygodnia: Adam Beyer live @ Space Ibiza!

  Set tygodnia: Adam Beyer live @ Space Ibiza!

  6 sierpnia 2013, godz. 15:15komentarze (6)

  Zbliża się do nas wielkimi krokami jedna z najważniejszych aktualnie postaci w świecie techno. Już bardzo niebawem Adam Beyer zapewne bez problemu rozniesie scenę Fly With Me podczas Electrocity...

 • Składanka Mau5trap kontra składanka Drumcode

  Składanka Mau5trap kontra składanka Drumcode

  13 sierpnia 2012, godz. 10:30komentarze (7)

  Co ma wspólnego wytwórnia Deadmau5a z wytwórnią Adama Beyera? Właściwie nic, poza tym, że oba labele w tym samym czasie postanowiły wydać składanki z utworami, które nie ukazały się ani już zapewnie..

 • Sven kontra fani Beyera

  Sven kontra fani Beyera

  29 listopada 2011, godz. 14:19komentarze (19)

  „Pamiętam, kiedy pierwszy raz słyszałem Svena w akcji, to było w roku 1993, podczas Love Parade. Specjalnie przyjechaliśmy na tę imprezę ze Szwecji. Gość nas kompletnie zmiażdżył” - mówi Beyer.

Artykułów (3)

1

Adam Beyer

 • Kraj: Szwecja
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.myspace.com/adambeyer

Pozycja w rankingu

31/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

ENJOY by Tom Forester

ENJOY by Tom Forester

17 grudniaPacha Poznań
This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

18 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków

Imprezy

Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia