Dark DNB TOP 7!
UcieX: Witam! Zapraszam na kolejne połamane zestawienie, tym razem neurofunkowych, hardcorowo-darkside’owych brzmień, a także głębokiego subbassowego dubstepu, jumpstepu i dość nietypowego połamańca z Japonii, który oczarował mnie nietypowymi dźwiękami.

1. Cause4Concern – Control Freak (Task Horizon Remix)
Na początek muzyczne pseudonimy, które mówią same za siebie. Energia i moc jest po prostu rozrywająca, a samym kawałkiem z pewnością bym nie pogardził na Audioriverze! Gorąco polecam.


Cause4Concern – Control Freak (Task Horizon Remix)
2. Substep Infrabass – I Aesepthism (Infra Remix)
Znakomity dubstepowy kawałek pochodzący z EPki „SUbstep Infrabass” w takim brzmieniu jakim pewnie wszyscy zawsze chcieli by słyszeć. Tajemniczy, mroczny z potężnym subbassem, który dodaje niesamowitego klimatu. Tempo również bardzo odpowiednie – 70BPM.


SUBSTEP INFRABASS – I:AESEPTHISM (INFRA RMX) – FREE DOWNLOAD!
3. Agressor bunx – Labyrinth
Pod tym pseudonimem kryje się kolejny Rosjanin, który zasila w znakomity sposób Drum & Bassow’ą, neurofunkową scenę. Mogę podzielić się swoim spostrzeżeniem sprzed kilku lat, gdy bawiłem się w remix dla jednego z producentów rosyjskich i jednym z wymogów było zarejestrowanie się na stronie promodj.ru (teraz promodj.com). Mnóstwo kawałków neurofunkowych. Nawet w remixach ambient / chillout Rosjanie tworzyli neurofunkowe remixy! Uważam, że Rosja to kraj neurofunku, a ta tendencja utrzymuje się od kilku dobrych lat.


Agressor Bunx – Labirynth
4. Soulstorm – Dragon Fly
Choć oczywiście jest wielu znakomitych producentów neurofunk spoza Rosji. Soulstorm to producent z Francji, który od wielu lat raczy słuchaczy połamaną z najwyższej półki. Wydawał kawałki w takich labelach jak Flexible-Future, Overtech Recordings, Sun Side Recordings czy Ammunition Recordings, gdzie zaczynał Xilent. Tym razem Dragon Fly został wydany nakładem hiszpańskiej wytwórni Genome Records.


Agressor Bunx – Labirynth
5. Original Sin – No Fools
Propozycja dla miłośników brzmień Jumpstep’owych w wykonaniu mojego ulubionego producenta z tegoż podgatunku. Jest moc, energia i szczerze powiedziawszy na dzień dzisiejszy Original Sin ratuje całą sytuację, bo niewiele wychodzi połamańców, które z założenia jumpstepu, tak porywają do skakania jak „No Fools”.


Original Sin – Suffer No Fools
6. RagnaRok & Lost Technology – For the incurable insane (Headhunter Remix)
Jak ktoś miał skojarzenie z hardstyle’owym (choć teraz już też nie całkiem hardstyle’owym) producentem Headhunterz, to od razu wyjaśniam, że to nie on. Potężny darkside’owy remix „For The Incurable Insane” producenta Headhunter to jeden z trzech remixów, które moim zasługuje na uwagę. Dla fanów ciężkich brzmień polecam również speedcorowy remix Mike Rhino oraz hardcorowy remix Jackhammer.


RagnaRok & Lost Technology – For The Incurable Insane (Headhunter Remix)
7. Shandy Kubota – Drizzle (Fang Remix)
Powiem szczerze, że początkowo miałem bardzo mieszane uczucia co do tego utworu, zwłaszcza dlatego, że zawiera przez wielu znienawidzone piskliwe i hałaśliwe około-dubstepowe wstawki. Jednak wracałem do tego kawałka, bo zwłaszcza podobało mi się dynamiczne, szybsze i ponadprzeciętne tempo. W tym hałasie zacząłem odnajdować sens i porządek, a melodyczny motyw przypominający mi brzmieniowo po prostu japońską muzykę elektroniczną (jak się okazało, jest to w pełni japoński produkt) przekonał mnie. Poza tym po dłuższym pisaniu pracy magisterskiej, zaczynam rozumieć, czemu Japończycy lubią odreagowywać przy dynamicznych, hałaśliwych rytmach.


Shandy Kubota – Drizzle (Fang Remix)