News

Arctic Moon o perełkach 2013 i 'strasznej komercjalizacji EDM’

Kolejny polski artysta, który zakończony przed chwilą rok może zaliczyć do niesamowicie udanych. Sporo dobrych produkcji i remiksów, dużo zagranicznych bookingów – życzymy, by również w 2014 Arctic Moon utrzymał tę wyjątkową passę, a tymczasem sprawdźmy, jak z jego perspektywy prezentowało się ostatnie 12 miesięcy.   

Arctic Moon:
„Jaki był rok 2013? Dla mnie był to zdecydowanie najlepszy rok w karierze, pomimo, że sporo ludzi próbowało wmówić, że muzyka trance umarła. Postanowiłem trzymać się jednak własnego stylu i rezultat był naprawdę zaskakujący. W 2013 miałem okazję grać praktycznie co tydzień, a nawet częściej, zwiedziłem wszystkie kontynenty, grałem na festiwalach, które jeszcze rok temu wydawały się możliwe tylko w snach (jak np. A State Of Trance i Tomorrowland), wydałem 3 kolaboracje z artystami, z którymi zawsze chciałem pracować (Aly & Fila, Bryan Kearney i Paul Webster) oraz ukończyłem część materiału na 2014, w tym mój pierwszy wokalny singiel.


Najlepszy track:

Simon Patterson – Brush Strokes

Najlepszy remix:

Dart Rayne & Yura Moonlight & Sarah Lynn – Sillhouette (Allen & Envy Remix)

Najlepszy nowy talent :

Harmonic Rush

Najlepszy artysta:

Giuseppe Ottaviani

Najlepszy album:

W tym roku w trance nie znalazłem ciekawego albumu, dlatego wymieniam moje ulubione ogólnie:

CHVRCHES – The Bones of What You Believe

The Killers – Direct Hits

The Naked and Famous – In Rolling Waves

Najlepsza impreza:

ASOT600 Den Bosch

Najlepszy label:

FSOE, Monster Tunes, Perfecto Fluoro, Mental Asylum

Negatywne zjawisko:

Straszna komercjalizacja EDM, przez co jeszcze trudniej jest znaleźć naprawdę dobre utwory, a młode pokolenie wychowywane jest w fałszywym przekonaniu o tej muzyce. „EDM is the new POP music” jak to ktoś, kiedyś, gdzieś napisał. Oczywiście dla tych co głównie liczy się fejm, szampan, ciasta i pontony to będzie to jak najbardziej pozytywne zjawisko.

Do tego dochodzą jeszcze podziały w muzyce i wojny między „trancefamily”, „techno-maniakami”, „bigroomowacami”, itd., no i mamy jeden wielki śmietnik, w którym naprawdę nie jest łatwo się odnaleźć.

Pozytywne zjawisko:

Pomimo tego co napisałem wcześniej, to jednak da się zauważyć powoli zmieniający się trend i wiele ludzi szuka czegoś więcej niż tylko to co usłyszą na mainstage’u wielkich festiwali, czy w radio”.


Simon Patterson – Brush Strokes (Original Mix)

Dart Rayne & Yura Moonlight with Sarah Lynn – Silhouette (Allen & Envy Remix) + Lyrics

Harmonic Rush – We’re Ghosts (Radio Edit)

CHVRCHES – The Mother We Share




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →