Zmiany w VIVA Polska.
Kanał VIVA Polska modyfikuje swoje logo, zmienia miejsce nadawania i co najważniejsze ogranicza emisję niszowych gatunków muzycznych. Co oznacza to w praktyce?. Więcej komercyjnej muzyki dla przeciętnego widza, więcej sprawdzownych przebojów a mniej muzyki dobrej, niekoniecznie popularnej.
Stacja VIVA Polska nie pozostaje obojętna na zmiany jakie 1 grudnia zaszły w MTV Polska, kiedy to z pakietu zniknął kanał MTV Classics na rzecz VH1 i ogłasza własne zmiany. Po pierwsze zmienia się miejsce nadawania kanału VIVA Polska. Do tej pory sygnał tej stacji nadawany był z Kolonii, od czwartku natomiast będzie on nadawany z Londynu. Jak wyjaśnia Pani Hanna Krawczyńska z VIVA Polska: „Decyzja ta jest następstwem przejęcia kanału przez światowy koncern w dziedzinie rozrywki – Viacom. Pozwala to stacji na korzystanie z zasobów technicznych europejskiej grupy Viacom”. W związku ze zmianami, kanał VIVA Polska z dniem 1 grudnia został przeniesiony na nowy transponder Hotbird 6, Transponder 128. Do dnia 19 grudnia br. sygnał muzycznej stacji VIVA Polska będzie nadawany podwójnie, na starej i nowej częstotliwości. Dwudziestodniowy okres przejściowy ma umożliwić wszystkim widzom bezproblemową zmianę odbioru kanału VIVA Polska.
VIVA Polska zmiena także swój logotyp. Jest to niewielka transformacja polegająca na zmianie drugiego żółtego trójkąta, który w środku pozostanie pusty i będzie przybierał kolor tła. Ta niewielka modyfikacja jest dziełem grafików niemieckiej VIVY.
Zmieni się również muzyka. VIVA Polska po zmianach stanie się kolebką polskich i światowych hitów. Jak mówi Hanna Krawczyńska: „ Na playliście znajdzie się więcej muzyki mainstreamowej, czyli tej najbardziej popularnej, w tym dużo przebojów. Ograniczono natomiast obecność na antenie niszowych gatunków muzycznych.”
Według polskich klubowiczów, kanał VIVA Polska od dłuższego czasu nie promuje polskiej muzyki klubowej traktując ten gatunek jako niszowy. Czy po nowych zmianach w tej stacji muzycznej, gatunek ten będzie pojawiał się jeszcze rzadziej lub prawie wcale ?. Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, możemy jednak mieć nadzieję, że tak się nie stanie.
Tekst: Roman Majewski
źródło: WM / gfx: VIVA Polska