News

Guetta ma 50 mln fanów na FB, dzieli się filmem z Izraela

Gdy 25 lutego 2005 roku pisaliśmy na FTB.pl 'niezwykle popularny w zagranicznych klubach house’owy hit singiel, urodzonego w 1967 roku, francuskiego producenta i dj-a, Davida Guetty – 'The World Is Mine’ doczekał się teledysku’, nawet nam się nie śniło, że pewnego dnia ten pan osiągnie status jednej z najpopularniejszych gwiazd muzyki na świecie. 

Chwilę wcześniej Guetta zajmował się dosyć klasyczną odmianą house’u, utwory „The World Is Mine” oraz „In Love With Myself” z tamtego okresu to już było pewne zaskoczenie dla fanów, przez ich piosenkową formułę i męski głos, przywołujący trochę Depeche Mode albo klimaty „new romantic”, jak zresztą „The World Is Mine” skomentował 9 lat temu jeden z użytkowników FTB (K-Tronic). 


Co się stało dalej już wszyscy pamiętamy – dzięki współpracy z wielkimi gwiazdami muzyki pop, Guetta sam stał się jedną z nich. I to ze ścisłej czołówki. Właśnie osiągnął pułap 50 milionów fanów na Facebooku! Co prawda do Eminema, Rihanny i Shakiry jeszcze mu trochę brakuje (mają powyżej 80 milionów), ale z drugiej strony pomijając jego wybryki na listach przebojów Guetta jest wciąż występującym z powodzeniem DJ-em, a w tej kategorii prawdopodobnie nikt go nigdy nie dogoni. 

W ramach świętowania 50-milionowej bazy fanów podzielił się prawie 13-minutowym filmem z Masady (Izrael), gdzie występował razem z Infected Mushroom – w najniżej położonym miejscu na świecie, 424 metry pod poziomem morza.  Warto się tam przenieść choćby dla samych krajobrazów. 

David Guetta – A Party 424 Meters Under the Sea




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →