Mixmag ostrzega przed angielskimi tabletkami i holenderską 'kokainą’
Najpopularniejszy brytyjski magazyn o kulturze klubowej w Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach na swojej stronie internetowej zamieścił dwa ostrzeżenia skierowane do jego czytelników – klubowiczów, którym nieobce są pokusy sięgania po środki wzmacniające imprezowe wrażenia.
Dotyczą one sytuacji w Anglii oraz Holandii, tak więc przekierowujemy je do tych z naszych czytelników, którzy czytają FTB.pl w tych właśnie krajach albo w najbliższym czasie będą mieli możliwość wypadu czy do Manchesteru, czy Amsterdamu. Angielscy eksperci ostrzegają, że w ostatnim czasie „tamtejsze ecstasy jest najbardziej czyste od 10 lat’ – testy na próbkach znalezionych na brytyjskich festiwalach i podczas Manechester Warehouse Project dowiodły, że podczas, gdy jeszcze niedawno w jednej tabletce było średnio 20-30 mg MDMA, aktualnie jest to aż 100 mg. W 2013 odnotowano aż 43 zgonów spowodowanych zażyciem imprezowych tabletek, podczas gdy w 2010 było ich tylko 8. Cześć z nich mogła być spowodowana użyciem w nich innego środka – groźnego PMA.

Z kolei dziś na stronie Mixmaga pojawił się news ostrzegający wszystkich przybywających w ten weekend na Time Warp w Amsterdamie przed „śmiertelnie niebezpieczną kokainą” sprzedawaną na ulicach miasta. W wyniku jej zażycia w ostatni weekend zmarło dwóch brytyjskich turystów. Kilku innych hospitalizowano, bo jak się okazuje substancja sprzedawana jako kokaina jest w rzeczywistości czystą, białą heroiną. Jak można przeczytać w komunikacie – „w Amsterdamie za używanie narkotyków nie będziesz aresztowany. Dzwoń więc bez wahania na numer 112, a w oczekiwaniu na ambulans przytrzymuj ofiarę w stanie świadomości zmuszając ją do spacerowania albo ugniatając mięsień ramienia”.


Time Warp NL 2013 – Official Aftermovie