90 minut z Coxem i Yousefem b2b do ściągnięcia
Carl Cox właśnie na swoim soundcloudzie udostępnił aż półtorej godziny seta z imprezy, którą zagrał back to back ze swoim dobrym znajomym, a nawet – jak sam go tu określił: swoim „dj hero” Yousefem. Obu panów powinniście pamiętać z zeszłorocznego Globala, kiedy to prezentowali się na scenie techno, którą właśnie obsadzał Wielki Carl.
Jak wiadomo sety z imprez są najlepsze, nijak się do nich mają zestawienie TOP 10 przygotowywane dla rozmaitych stron internetowych czy nawet radiowe audycje sygnowane nazwiskami didżejów, gdzie często prezentują kawałki ze swoich warm-upów albo ciekawostki, po które tak naprawdę nigdy nie sięgną podczas swoich rzeczywistych setów.
Prosimy więc się nie obawiać o małą moc i niewiele zaraźliwej energii, te 90 minut do prawidziwa muzyczna torpeda, różniąca się zresztą od wielu setów Coxa z ostatnich miesięcy czy lat, gdzie często sięga po tech-house’y czy progi, rozczarowując fanów cięższych brzmień. Zapis imprezy z końca kwietnia z Londynu to mocniejsze oblicze legendarnego didżeja, podobnie zresztą Yousef nie jest raczej kojarzony z taką dawką energii. Jak słychać, dla londyńskiej publiczności i na własnej, comiesięcznej imprezie „Circus” panowie nie szczędzą solidnych basów i rasowego techno. Żeby nie było wątpliwości – jest kilka delikatniejszych fragmentów. Jak widać też Cox nie wstydzi się udostępniać swoich setów, podczas których krzyczy do mikrofonu.
Set back to back w tym przypadku oznacza granie co dwa numery, tylko przez ostatnie 20 minut DJ-e wymieniają się co kawałek. Który zaczyna tutaj i co za tym idzie które tracki są którego? Pobawcie się w zgadywanie :).