News

50 Transowych Rarytasów na 50. wydanie (konkurs rozwiązany!)

Jeden tekst z linkami do 50 kawałków? Tylko u nas! Czas na jubileuszowe, specjalne, dokładnie pięćdziesiąte wydanie Transowych Rarytasów, zawierające dokładnie pięćdziesiąt numerów! Jedna osoba z tych, które przesłuchają wszystkie i każdy z nich ocenią chociaż jednym słowem, dostanie nagrodę specjalną! 

 
Witam wszystkich, po dłuższej przerwie, w noworocznym, rekordowym wydaniu Transowych Rarytasów! Cyklowi strzeliła pięćdziesiątka, więc jak to bywa w okrągłych zestawieniach, wiele będzie się dziś działo. Zestaw numerów to podsumowanie ostatniego kwartału 2014 roku, a wśród nich młode talenty, starzy wyjadacze, psychodeliczne muchomory czy mało znane klasyki. Oczywiście w tym wielkim, transowym kotle nie zabrakło polskich akcentów oraz mojego, trance’owego kawałka numer jeden roku 2014! Zaczynamy!
 
„Młode” Wilki

O panu Poultonie jest coraz głośniej, choć nie specjalnie jego muzyka przypada mi do gustu. Interpretacja numeru Tau to jednak wyjątek od reguły. Kapitalny upliftowy, liryczny remiks który rozpływa się w moich uszach.
 
Andy Tau – Mahayana (James Poulton Remix)

Tau – Mahayana (James Poulton Remix- Preview)

 
Engin Öğütveren aka Majera to postać już dość znana w transowym świecie i szkoda, że tak bardzo niedoceniana. Ostatnio wydaje regularnie u Solara i w grudniu, nakładem Touchstone, Kangur wydał swój debiutancki album „Tommorow Never Was” pełen pięknej, nastrojowej muzyki zahaczającej o progresywne i klasyczne brzmienia.
 
Majera – Remember When

Majera – Remember When [Touchstone Recordings]

 
Jakiś czas temu pisałem na forum, że Darren Tate powraca z legendarnym już projektem DT8 i wreszcie stało się. Nakładem własnego Mondo Rec. światło dzienne ujrzała EP „Forever In A Day”,  a w niej upliftowy, epicki remiks bliżej mi nie znanych producentów, którzy jednak świetnie sobie poradzili! Polecam również wersje od Azotti w stylu charakterystycznym dla Zdechłej Myszy, dzięki któremu Joel zdobył wielką popularność.
 
DT8 Project – Forever In A Day (Koishii & Hush vs. Ric Scott Remix)

DT8 Project – Forever In A Day (Koishii & Hush vs. Ric Scott Remix) [Mondo Records]

 
Pierwszy „polski” akcent w dzisiejszym zestawieniu to nowy alias znanego i cenionego Thomas’a Datt’a, który od ponad dekady tworzy w swoim charakterystycznym, pływakowym stylu. Wierny sobie i swoim fanom, bez oglądania się na tandetne trendy i rzucania na wielką kasę!
 
Thomas Datt Pres. Datticus – Sestra

[KSX130] Thomas Datt pres. Datticus – Sestra (Original Mix) The Orphans EP

 
Lostly to jedna z najbardziej płodnych postaci nurtu Uplifting/UK i już w styczniu 2015 roku ma ukazać się „No Direction Home”, debiutancki krążek artysty rodem z RPA. Również nakładem Discover na wydanie czekają kolejne wspaniałe nagrania Andre, w tym pięknie, klasycznie brzmiące  „Left Behind”. Końcówka preview to bogactwo dźwięków charakterystycznych dla mitycznego „Out There And Back” PVD z 2000 r.
 
Lostly – Left Behind

Left Behind by Lostly

 
Brain Mapping Rec. to jedno z moich największych labelowych odkryć minionego roku, tak samo jak jej najbardziej utalentowane dzieci, wenezuelski duet Outer Pulse. Bracia Bautista ocierają się o geniusz Madziarów z Mac & Monday, a ich plany wydawnicze na rok 2015 powodują ciarki na plecach.
 
Outer Pulse – Silk

Outer Pulse – Silk (Original Mix)

 
Zeszłoroczny debiutant Ukrainiec Kostja Trizet od razu, z przytupem wystrzelił w wyższe warstwy ekosfery, kosząc niemiłosiernie od początku i unosząc gdzieś wysoko w kulminacji znakomitego „Mysticated” wydanego w raczkującym, acz obiecującym Liquid Energy!
 
Trizet – Mysticated

Trizet – Mysticated (Original Mix) [Liquid Energy Digital]

 
Młode Wilki pokazują swój ostry pazur! Label Sherrego to idealny przykład wydawniczej skrajności- od modernowych gniotów (najnowszy numer Marka) po rozkwaszające,  tech transowe  petardy. W przypadku Rosjanina kryjącego się pod pseudonimem Aimoon mamy do czynienia, na szczęście,  z tym drugim przypadkiem. „Mental Universe” mocno zaskakuje, Aimoon’a znałem raczej z lekkich, upliftowych nut, a tutaj kosi równo i bez litości!
 
Aimoon – Mental Universe

Aimoon – Mental Universe

 
Kolejny polski producent, który niedawno wyemigrował, tym razem zza Bałtyk. Daniel Doering znany z kilku wcześniejszych Transowych Rarytasów, powraca w wielkim, hardowym stylu! Na razie tylko preview, ale zwiastuje on hard trance’owy majstersztyk.
 
Danny V. – Vaernes

Vaernes [Preview] by Danny V.

 
Jeszcze jedno niesamowicie twarde uderzenie, tym razem zza Oceanu. Amerykanin, który od czasu do czasu przypomina nam o mocnych brzmieniach nieśmiertelnego Kai Tracid’a, tak i tym razem rozdeptuje nas hard acidowym buciorem. Jest moc!
 
Space Raven – Neighbor’s Nightmare

[TEASER] Space Raven – Neighbors’ Nightmare (Original Mix) by Space Raven Official

 
“Attention: this is only for the oldsCOOL people!”- głosi hasło z linka na youtube! Jak dla mnie największe, oczywiście  mega pozytywne, zaskoczenie 2014 roku. Rave najczystszej postaci, wspaniały wehikuł czasu przenoszący w wczesno nastoletnie czasy, kiedy królowały ciężko zdobywane MC. Konrad Blank, twórca tego wiekopomnego dzieła to postać nietuzinkowa, lawirująca między skrajnie różnymi gatunkami np. hard trance, eurotrance, rave, dance, a nawet… big room!!! Oprócz „1996 (Rave Flasback)”, polecam również „Echoes Of Lyra”. Magia!
 
K.Blank – 666 (Rave Flasback)

K.Blank – 1996 (Rave Flashback)

K.Blank – Echoes Of Lyra
Błąd: |
 
Stara Gwardia
 
Transowe dinozaury rozpoczynają temat bardzo subtelnie, za sprawą ostatniego kawałka Steve’a, który po muzycznych zakrętach, najwyraźniej wyszedł na prostą. Wcześniejsze kolaby np. z Tallą i Standerwick’iem i przede wszystkim „Find You” to sygnał, że Thrillseekers powraca do łask! Kapitalny numer, nawiązujący swoją delikatnością do wybitnego „Waiting Here For You”.
 
The Thrillseekers – Find You

The Thrillseekers – Find You

 
Niegdyś, obok Above & Beyond, chyba najbardziej pożądany duet, niedawno wskrzeszony, tworzy na nowo z różnym skutkiem. „New Ground” to jednak naprawdę bardzo udany numer, swoisty powrót Josh’a i Dave’a do czasów swojej świetności.
 
Gabriel & Dresden – New Ground

Gabriel & Dresden – New Ground (Original Mix)

 
O to żeby nie było zbyt sielankowo postara sie reszta ekipy Starej Gwardii. Ścieżkę zniszczenia otwiera jeden z pionierów nurtu UK Trance, niezawodny, jak zwykle w wysokiej formie, pożądany przez polskich fanów… mistrz Askew! Bezkompromisowo, w swoim stylu, bez oglądania się na panującą, wykastrowaną modą!
 
Johan Ekman – Exhale (John Askew Remix)

Johan Ekman – Exhale (John Askew Remix) | Perfecto Fluoro | @ FSOE 356

 
Aleks w tej kategorii może trochę na wyrost, ale jest na tyle doświadczonym i doskonałym producentem, że na miano legendy, jak najbardziej zasługuje. Wszechstronny, raz hardowy, psychodeliczny, techniczny, tym razem UK Transowy. 2014 rok był niesamowicie udany dla Mental Asylum, a ilość niewydanego jeszcze materiału pojawiającego się w audycji Indecent’a, sugeruje, że rok 2015 będzie jeszcze bardziej płodny!
 
Indecent Noise – Root

Indecent Noise – Root [Mental Asylum]

 
Coraz bardziej zagęszczamy atmosferę, przed wami kilka zdecydowanie bardziej technicznych tracków! Nawałnicy daje początek Irlandczyk, dawno nie słyszany imiennie w tej roli. John bezlitośnie odpiłowuje nasze wszystkie członki, a Subculture w końcu  z jajem!
 
John O’Callaghan – The Saw

John O’Callaghan – The Saw (Original Mix)

 
Pamiętacie jeszcze FSOE 350 w naszym kraju? Swoim setem Bryan wspaniale i pozytywnie porysował mój umysł, a „Say Nothing” to była kulminacja ekstazy, która mną zawładnęła! Kolejny piekielny numer, technicznego aliasu KARNEY!
 
Bryan Kearney Pres. KARNEY – Say Nothing

Bryan Kearney pres. KARNEY – Say Nothing Rip FSOE 350 Poland

 
Tak jak w przypadku Indecenta, Tuomas nie jest jednym z transowych pionierów, ale dwa autorskie albumy, mnóstwo innych produkcji i remiksów pozwalają stanąć mu w szranki z tymi największymi! Wybaczam mu nawet modernowe romanse, bo „Architekt” to wszystko przyćmiewa. Istna, techniczna, krwawa łaźnia!
 
Tempo Giusto – Architekt
Błąd: |
 
Jak to bywa w TR, nie wszystko musi być transowe, więc czas na Greka i jego “Maze” – według mnie esencja muzyki techno! Hard, Acid i Schranz ponad wszystko, ale Axel i jego pompujący styl to miód dla moich uszu!
 
Axel Karakasis – Muze

Axel Karakasis – Maze (Original Mix) [Evolution]

 
Na koniec działu najstarsi stażem, a najmniej, czy w ogóle nie znany niemiecki duet, którego na pewno pamiętają fani pierwszych Tunnel Trance Force z lat 90-tych. Tak jak w przypadku K.Blanka’a, żywa skamieniałość, która powraca po dekadzie próżni!
 
Coccoma – The Fog
Błąd: |
 
“Melodic” Prog/Psy Trance
 
Od dłuższego czasu wkręcam się w melodyjne i klimatyczne psychodeliki, bardziej przystępne dla nie wtajemniczonego słuchacza. Oto zestaw numerów, które wyjątkowo często brzmiały w moich głośnikach. Na początek izraelski duet i kawałek wydany u Oakiego. Bardzo blisko mu do upliftingu, a ten sam nie jest obcy, choć w innym wymiarze, w świecie psy.
 
Freak & Octagon – Mdma Love

Freak & Octagon – Mdma Love (Perfecto Records)

 
Kolejna nuta to trochę starsza propozycja bo jeszcze z 2013 roku, ale dopiero niedawno odkryłem znakomitą EP-kę izraelskiego projektu wydaną w monumentalnym IONO. Rasowe prog psy!
 
Suntree – Light Of Darkness

Suntree – Light Of Darkness [Original Mix] ★

 
Jedyny polski rodzynek w psychodelicznym paku, to zarazem jedno z moich odkryć 2014 roku. Tomek to już weteran sceny mający na koncie kilka znakomitych albumów i świetnie zapowiadającą się Atmotech Rec. Poniżej próbka jego możliwości, progresywny majstersztyk!
 
Bakke – Birds (Atmos Remix)

Bakke – Birds (Atmos Remix)

 
Jeszcze jeden starszy, znakomity numer dzieła Chilijczyka mieszkającego obecnie w Amsterdamie. Jedna z nowszych, psy transowych twarzy zdążyła dorobić się kapitalnego albumu „7th Spirit”, który gorąco polecam. Poniżej, jak dla mnie, dzieło życia artysty; energetyczny, hipnotyczny, a zarazem jedwabisty remiks dla Blanka, projektu, który współtworzy znany i ceniony niegdyś Adam White (kto nie pamięta wiekopomnego Whiteroom stworzonego z Moor’em??).
 
Blanka – Evolution (Ainur Remix)

Blanka – Evolution (Ainur Remix) (LOST127)

 
IONO Rec. dziś po raz drugi! Mindwave to obecnie jedna z czołowych postaci nurtu progressive psy trance z czterema wydanymi albumami na koncie. „Aether” to bardzo klimatyczna propozycja, odzwierciedlająca delikatne i urzekające brzmienie Izraelczyka urodzonego bardzo blisko Polski (Kaliningrad).
 
Mindwave – Aether

Mindwave – Aether ᴴᴰ

 
Po drugiej stronie psychodelicznego doświadczenia stoi utalentowany Brytyjczyk Stuart Mort aka Freesoup. Wcześniej udanie remiksując np. Federation, poniżej w autorskim numerze z debiutanckiej EP.
 
Freesoup – We Who Have (Freesoup’s Deep Mix)

Freesoup – We Who Have (Freesoup’s Deep Mix) (LOST130)

 
Jeszcze jedna perspektywiczna “świeżynka” rozpoczyna z wysokiego C, wydając debiutancki album w prężnym i znaczącym Iboga Rec. Skandynawskie trio (dwóch Szwedów i Duńczyk) w „One Zero One” postawiło na melodyjność i klasyczne brzmienie, które owinęło mnie wokół swojego palca. Polecam!
 
Critical Choice – Out Of Orbit

Critical Choice – Out of Orbit

 
Możliwość regularnego wydawania w, prawdopodobnie, największym z wielkich to zaszczyt jaki spotkał Dimitriosa, jedną z czołowych postaci greckiej sceny psy trance. Numer może nie pierwsze świeżości, ale w TR lepiej późno niż wcale.
 
Krama – Volcanic

Official – Krama – Volcanic

 
Mindwave dziś po raz drugi, tym razem jeszcze w cieplutkim remiksie wydanym w Iboga i zawartym na znanej serii Mr.What? – Best of My Sets w trzynastej jej odsłonie.
 
Ace Ventura – Exposed (Mindwave Remix)

Ace Ventura – Exposed (Mindwave Remix)

 
Chyba największy anonim dzisiejszego zestawienia, kolejny Izraelski projekt. „Twin Sings” zapowiada się wyśmienicie i szlag mnie trafia, że czas i miejsce wydania od kilku miesięcy widnieją jako ID, tak jak wiele innego dobra spod ich ręki. Nie mogąc się doczekać wrzucam obiecujący preview.
 
Beyond Oasis – Twin Sings
Błąd: |
 
Dwie wielkie, transowe gwiazdy łączą w, płodnym Iboga Rec, swoje siły i tworzą jeden z najlepszych numerów czwartej części Full On Fluoro. Yahel & Rob wspaniale łączą swoje światy, a mistrzowski b-down to jakby powrót do klasycznego, nieśmiertelnego „Voyage” Izraelczyka.
 
Yahel & Activa – Samsana

Yahel & Activa – Samsana (Original Mix) ᴴᴰ

 
Mówiąc o Full On Fluoro vol. 4 grzechem byłoby nie wspomnieć o człowieku, który podjął się kompilacji i miksu czwórki. Szwajcar, jedno z największych, pozytywnych zaskoczeń LU nadchodzącego ASOT 700. Poniżej remiks, bardzo popularny w tracklistach setów wielu czołowych przedstawicieli psy, okręt flagowy  FOF 4, znakomita interpretacja goa transowej legendy i….
 
Transwave – Land Of Freedom (Liquid Soul Remix)
https://www.youtube.com/watch?v=kAzdfjKmKR0
 
….najnowszy, również piękny kawałek wydany w multi wydawniczej Iboga Rec. Zazdroszczę wszystkim, którzy będą się przy tych numerach bawić na ASOT.
 
Liquid Soul – Faith

Liquid Soul – Faith

 
Ciąg dalszy ofensywy wytwórni Iboga, która idzie nie tylko w ilość, ale również w znakomitą jakość! Poniżej legenda remiksuje legendę i więcej chyba nie trzeba nic dodawać, bo z tego musiało narodzić się tylko arcydzieło!
 
Ace Ventura & Lish – The Light (Astrix Remix)

Ace Ventura & Lish – The Light (Astrix Remix)

 
Jeszcze raz Astrix, tym razem w autorskim, nie wydanym jeszcze numerze! Początkowo delikatnie, dość nieśmiało, później kapitalny, szamański break down i po nim prawdziwe urwanie chmury. Psy trance najwyższych lotów!
 
Astrix – Sapana

Astrix – Sapana

 
Na koniec działu chyba najważniejsza pozycja w dzisiejszym notowaniu. Mistyczni Bogowie Goa z Izraela po dekadzie przerwy wracają z najnowszym albumem, którego tytuł wyjaśnia wszystko: „Goa Classics Remixed”! Duet (niegdyś trio) aktywny od dwudziestu lat, biorący pod kowalski młot goa dinozaury- czy można wymyśleć coś bardziej intrygującego i fascynującego?! Na 2015 rok dziadki zapowiadają nowy, autorski album, więc tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać!
 
Hallucinogen – LSD (Astral Projection Remix)

Hallucinogen – LSD (Astral Projection Remix)

 
Klasyczna jedenastka
 
Jak to bywa w okrągłych zestawieniach czas na sporą porcję klasycznych numerów. Nie będą to mega hity pokroju „Advanced” czy „For An Angel”, lecz bardziej skromne, mniej znane, o których może nie każdy słyszał.
Na początek człowiek o kilkunastu twarzach, najbardziej znany jako Airwave. Innym ważnym aliasem Laurent’a jest Lolo, pod którym wydał dwa znakomite albumy pełne klimatycznej muzyki. Belg jest muzycznym iluzjonistą, który czarował nami podczas I Love New Year 2012.
 
Lolo – Myla’s Dance

LOLO – Myla’s Dance (rip from Trance Around The World 303)

 
Numer dwa to prawie anonimowy holenderski duet, który wystrzelił nagle w 2006 roku swoim „Nabucco” po czym zniknął. Rok później pojawił się epicki remiks dużo bardziej znanego rodaka, który do dziś delikatnie masuje mój umysł.
 
Arabella – Nabucco (M.I.D.O.R. Remix)

Arabella – Nabucco (M.I.D.O.R. Remix)

 
Menno De Jong swego czasu, obok Armina i Tiesto, był chyba najpopularniejszym holenderskim dj’em i producentem, który pojawiał się na co drugim evencie w Polsce. Obok żywiołowych, podpisanych własnym nazwiskiem, numerów równolegle powstawały bardziej subtelne, które Menno wydawał jako Myth.
 
Myth – Sjamaan

Menno De Jong Pres. Myth – Sjamaan

 
Kolejny duet, który zniknął tak samo szybko jak się pojawił, stąd dla wielu może być transowym widmem. Najpiękniejszy numer Finów pojawił się prawie dekadę temu i do dziś unoszę się na jego progresywnej fali.
 
Tearrain – Sleepless Fall

Tearrain – Sleepless Fall [Subtraxx]

 
Rok 2014 obfitował w sporą ilość transowych powrotów, które szczerze mówiąc, często nie zachwycały (np. Ronald van Gelderen). Nieśmiało, ale na plus, reaktywuje się kataloński upliftowiec Miguel Sassot, który w 2006 roku popełnił znakomity remiks dla Cressidy, jednego z filarów Euphonic.
 
Cressida – Slightly Agravic (Sassot Remix)

Cressida – Slightly Agravic (Sassot Remix)

 
“Najświeższa” dzisiejsza klasyka to równocześnie jeden z najlepszych wokalnych upliftów jakie kiedykolwiek słyszałem. Do tego doskonała melodia, niebiańskie wideo i niezawodny Discover!
 
Matt Hardwick feat. Senadee – In My Mind (Sly One vs. Jurrane Global Rework)

Matt Hardwick Feat. Senadee – In My Mind (Sly One vs Jurranes Global Rework) [Music Video]

 
Współczesny uplifting to dość schematyczny, transowy podgatunek, dlatego obecnie jest trochę z boku moich zainteresowań. Jest kilku wirtuozów, którzy są tego zaprzeczeniem i jednego z nich mam przyjemność wam przedstawić. Klasyczne uplifty Alexandra to epicka opowieść w której zaciera się charakterystycznie sztuczny podział na początek, melodyjny, czasem wzniosły b-down i kulminacja, która jest połączeniem dwóch wcześniejszych części. Znane już z TR, dynamiczne „Homeward Train” (dla przypomnienia) i dzisiejsze „Spring Day” pozwalają unieść się gdzieś wysoko, poza definicję gatunku, którą mało kto waży się przekroczyć….
 
Alexander Xenzov feat. Stine Grove – Homeward Train (Vocal Extended Mix)

Alexander Xendzov feat. Stine Grove Homeward Train (Vocal Extended Mix)

 
Alexander Xenzov & Igor Sapunov – Spring Day
Błąd: |
 
…no dobra, bonusowo jako 51 kawałek dzisiejszego zestawienia:
 
Alexander Xenzov – Forgive Forget Let Go

Alexander Xendzov – Forgive Forget Let Go

 
Najstarszy dzisiejszy klasyk, wydany wraz z remiksem O’Callaghana w 2004 roku, dzieła brytyjskiego, sławnego niegdyś duetu Hemstock & Jennings. Przepiękny motyw z dramatycznej, tytułowej „Pasji” Mela Gibsona wpleciony w chóralne, upliftowe akordy. Samo piękno!
 
Hemstock & Jennings – The Passion

Hemstock & Jennings – The Passion (Original Mix)

 
Dwaj, niegdyś mocno pożądani, Holendrzy w 2006 roku połączyli siły i stworzyli wspaniały, potężny numer, który o dziwo nigdy nie został wydany. Siedem lat później, niespodzianka, Re:Locate udostępnił go na swoim Soundcloud całkowicie za darmo. Sam przed chwilą wcisnąłem „download”- zdecydowanie warto!
 
Octagen vs. C-Quence – Dreams Die Hard
Błąd: |
 
Ostatnią klasyczną pozycją jest elektroniczny hymn końca XX wieku, edytowany i remiksowany na dziesiątki mniej lub bardziej udanych sposobów. Na pewno spisał się w tej roli syn marnotrawny sceny psy trance, ale dziś zamiast lamentować, wolę delektować się jego dziełem.
 
Binary Finary – 1998 (Protoculture Remix)

Binary Finary – 1998 (Protoculture Rmx)

 
Dobry modern/trouse???
 
Nawet dość hermetycznemu transowcowi zdarzają się chwilę słabości. Niezmiernie rzadko wpadają mi takie nuty w ucho, no ale nie będę się wypierał, stało się!
 
Jaroslav Light – Bliss

Jaroslav Light – Bliss (Original Mix) | 01.12.2014

 
Najlepszy z najlepszych 2014 roku!
 
Na koniec mój numer jeden 2014 roku, niepowtarzalni Madziarzy, którzy rok w rok przechodzą samych siebie.  Gdy wydaję się, że nic bardziej genialnego nie mogą z siebie wykrzesać (bo przecież to nie możliwe -remix „Panama” ) to oni, zaginając czasoprzestrzeń, wymyślają melodie nie z tej galaktyki! Już pierwsze szajsbukowe próbki z początków czerwca zostały przyjęte z uzasadnionym entuzjazmem, ale trzeba było czekać długie pół roku na wydanie pełnej Ep-ki w Borderline.
 
Mac & Monday – Raysa (Intro Mix)

Mac & Monday – Raysa (Intro Mix)

 
To tyle w jubileuszowym, monumentalnym wydaniu Transowych Rarytasów! Pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz w zestawieniu aż pięćdziesiąt +1 numerów, chyba że kolegę Jerycho poniesie jeszcze większa fantazja. Jestem pewien, że nowy rok przyniesie jeszcze więcej transowych uniesień i udowodni, że trance jest nieśmiertelny! Kolejne zestawienie poprowadzi Jerycho, a ja się z wami żegnam!
 
Luc Deep

EDIT: Nagrodę specjalną dostaje djmarcinek – czekamy na kontakt pod adresem [email protected]!




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →