23. numer polskiego DJ MAGA z dwiema okładkami już do kupienia!
Uwaga, uwaga – czas na nowego MAGA! Jedyne w Polsce pismo o elektronicznej muzyce tanecznej, jedyna drukowana gazeta, w której nikt nie śmieje się z trance’u, house’u, nie twierdzi, że techno to nie muzyka i nie mówi, że w klubach, na eventach i festiwalach bawią się nieświadomi dźwięków ludzie, bo przecież „czymś takim” nie można się głębiej interesować i żyć tym każdego dnia. Jedyna redakcja w kraju, która poważnie traktuje artystów tworzących niebanalną muzykę do tańca. Tak jest – DJ Magazine Polska z rozkoszą przedstawia nowy, naszym zdaniem bardziej niż pełnowartościowy numer na kwiecień i maj, w którym znajdziecie dwie okładki – na tej z przodu znalazł się świętujący 10-lecie swojej wytwórni Paul van Dyk, a na tej z tyłu znajdziecie powracającego na rynek (jak również po 7 latach do Polski) Carla Coxa.
W redakcji DJ MAGA burza mózgów trwa cały czas, stąd też kilka zmian, które pewnie rzucą się w oczy naszym stałym czytelnikom. Dziewiątka najlepszych polskich produkcji awansowała i rozrosła się do całej strony, gdzie możecie poczytać o krajowych killerach i zobaczyć jak wyglądają ich twórcy. Pozostałe listy TOP 9 od teraz podzielone będą na cztery kategorie: w „House” znajdziecie soulful, progressive, deep, ale też disco, electro, nu rave czy electroclash, w „Techno” jest miejsce zarówno na minimal czy tech-house, jak i hard techno, „Trance” to również pojemny worek, gdzie zmieszczą się uplifting, tech-trance, electro-trance czy progressive trance, a w „Breaks” poszukujcie niszczących drumowe parkiety: breakbeatu, drum’n’bassu, 2-stepu, dubstepu i wszystkiego, co połamane.
O tych wszystkich gatunkach staramy się pisać w DJ MAGU – skoro już o tym mowa, na stronach z recenzjami natraficie również na reprezentatywny zestaw płyt i singli, które naszym zdaniem są najważniejsze na świecie – Scuba, Pascal FEOS, Laidback Luke, Hot Chip, Riva Starr, Gui Boratto, James Zabiela, Cosmic Gate, Fedde Le Grand, ale też Massive Attack, Four Tet i aż pięć albumów made in Poland! W związku właśnie z nimi dużo miejsca poświęciliśmy pierwszemu polskiemu producentowi trance’u, który wydaje album w dużej, renomowanej wytwórni Anjunabeats (wcześniej wydali tam album jedynie właściele labelu Above & Beyond), osobny materiał też zadedykowaliśmy dwóch polskim wykonawcom drum’n’bassowym – Razor Point i Radicall – którzy również uraczyli nas płytami długogrającymi. Podobnie jak electro-popowi soliści (ale z niemałą pomocą przyjaciół) z wytwórni Kayax: Novika i Fox.
Oto szczegóły zawartości 23. numeru DJ MAGA:
Carl Cox – o swoim powrocie i przemianie na festiwalu Burning Man w USA
Burning Man oczami Sylwii Jaźwińskiej
Pete Tong opowiada o starcie sezonu na Ibizie i konferencji IMS
’Speaking in Code’ – prześwietlamy nowy „film o muzyce i kulturze techno”
Świeżo Połamane Beaty: Scuba, Joy Orbison, Martyn
Przegląd zabiegów marketingowych The Prodigy
Jak się kręci filmy z imprez? Odpowiada RMVision
Nielegale czyli o … nielegalach cz.1
Nitrous Oxide – król polskiego trance’u wydaje album w Anjunabeats
Eric Prydz o lataniu, Szwedach i swoich ukochanych kawałkach
Radicall i Razor Point czyli łódzki drum’n’bass rodzi albumy
Żywe legendy: Todd Terry
60 sekund z Solarstone
Breakbeat Propaganda o propagowaniu brejków w Polsce
Zapowiedzi: Global Gathering i Toxicator
Relacje: enTrance w Bydgoszczy, DJ Hype w Poznaniu
Dział techniczny tym razem pełny naszych własnych testów: MacBook Pro i Logic, kontrolery Novation, Nextbeat i nie tylko
W dziale Lifestyle mamy brytyjskie T-shirty, szafę D Ramireza i najlepsze strony internetowe
W dziale Clubbing Zone zapraszamy m.in. na Jeffa Millsa, Pendulum, Holdena i Redshape’a
Plus: Mentalcut, Crookers, Thomas Langner, Nina Kraviz, Last Robots, Matt Skyer, Avicii, Josh Mosh, Simon Patterson, Jahcoozi, Sandy Rivera, Marcin Czubala, felieton Bartka Błęckiego i nie tylko!