Idealistic Festival vol. 5 | 22.09 koncert Chmury

Festiwale
Idealistic Festival vol. 5 | 22.09 koncert Chmury
Piątek, 22 września 2023
godz: 19:00

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Piąta edycja Idealistic Festival już 22-25 września 2023 w Warszawie!
[Eng below]
Jak wygląda festiwal idealistyczny? Według nas to taki, który nie stawia na gwiazdy, nie szufladkuje artystów według stylu, like’ów czy liczby nagród na koncie, ale taki, który w odpowiedzi na “kulturę headlinerów” stawia na połączenie twórców o ugruntowanym kierunku niezależnie od ich stażu, gatunku granej muzyki i pozycji na rynku. Wiemy, że wybitni twórcy już tu są, czasami wystarczy zaprosić ich tylko na scenę.
Idealistic Festival łączy niezależną scenę kopenhaską z polskim środowiskiem muzycznym, promując twórczą bezkompromisowość, nacisk na muzykę autorską i wspólną improwizację. Dlatego po każdym wydarzeniu odbędą się kameralne koncerty w legendarnym sklepie z winylami – Plakaton.

W piątek 22 września w Chmurach zagrają:
Tymek Papior [PL]
Jim Kimchi [DK]
paszka [PL]

🔵 22.09 / piątek 🔵
Chmury, ul.11 Listopada 22, Warszawa
Koncert: 19.00

Tymek Papior [PL] – perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent. Chociaż od siódmego roku życia grał na akordeonie guzikowym, w wieku 16 lat porzucił go na rzecz perkusji, kupionej mu przez tatę – również perkusistę. Koncertuje solo, ale i współtworzy takie zespoły jak Alan Wykpisz Project, Paweł Pańta Trio, Wojtek Mazolewski Quintet oraz We Do Not Pretend. W marcu tego roku pojawiła się jego solowa EP “Wind”, a w maju ukazała się płyta składu We Do Not Pretend „Portrety 2” w wytwórni U Know Me Records. Występ Tymek Papior Quartet otworzył z kolei 26. edycję festiwalu Jazz Jantar.
linktr.ee/tymekpapior
www.instagram.com/tymekpapior/

Jim Kimchi [DK] – w wywiadzie dla Woulg Stream Kimchi opisał swoją muzykę jako “dźwięki wydawane przez zepsuty hardware”. Od łagodnych harmonii lo-fi przez drony i sound design – Kimchi intensywnie resamplując i łącząc elementy EDM, IDM, free jazzu i muzyki glitch, tworzy hiperglitchowy energyfest, który łączy elastyczne rytmy, ściśle skomponowane struktury i aromatyczną mieszankę mętnej atmosfery, przycinającego sub-basu i blipów generowanych przez sprzężenie zwrotne.
jimkimchi.bandcamp.com
soundcloud.com/jimkimchi
www.youtube.com/@jim77077kimchi
www.instagram.com/jim77077kimchi/
www.facebook.com/jim77077kimchi

paszka [PL] – jego album lapton (nazwany ku czci babci koleżanki, która wiecznie przekręca słowo “laptop”) znalazł się ostatnio w zestawieniu najlepszych albumów 2023 brytyjskiego portalu The Quietus, którego redaktorzy podkreślili uzależniającą naturę jego muzyki. W tej pędzącej, noisowej twórczości znaleźć można wiele dźwięków znanych z gier komputerowych i nawiązanie do fantastycznych postaci. Muzyka paszki odsłania świat odwróconego lustra, w którym kwarki i kwanty angażują się w antymelodyczne rozmowy, tworząc kosmiczną kompozycję cząstek, która zanurza nas w olśniewającym materiale brzęczących, wibrujących, pulsujących, piszczących, syczących i pękających baniek mydlanych, zapraszając nas do postrzegania cyberbiologii naszymi uszami i odkrywania innej galaktyki dźwięku.
instagram.com/pa.szka
ginandplatonic.bandcamp.com/album/lapton
www.tiktok.com/@pa.szka
twitter.com/paszka_

🔵22.09-25.09 / codziennie od 22.30 🔵
PLAKATON, Warszawskie Przejścia Podziemne pod Rondem 40-latka (przy Dworcu Centralnym lokal 58/59
Po głównych koncertach artyści, lokalni muzycy i uczestnicy są zapraszani do kultowego sklepu muzycznego Plakaton, prowadzonego przez legendarnego znawcę muzyki i winyli Jarka Polita, zlokalizowanym w podziemiach dworca centralnego Warszawy. W “klubie Festiwalowym” odbędą się improwizowane i spontaniczne kameralne koncerty.
Wstęp: free bit.ly/3OveaZm

Więcej informacji o Idealistic Festival:
FB: www.facebook.com/idealisticfest/
INST: www.instagram.com/idealistic_festival/
.
.
.
.
IDEALISTIC FESTIVAL VOL. 5 | Chmury
Idealistic Festival welcoming artists of all styles and backgrounds is coming to Warsaw on September 22-25! Join this Copenhagen-born fest and see amazing newcomers and avant-garde artists who have one thing in common: an uncompromising attitude to all artistic creation. There is more – join our everyday improv sessions after each event!

🔵 September 22 / Friday 🔵
Chmury, 11 Listopada St. 22, Warsaw
Show: 7pm
Tymek Papior [PL]
Jim Kimchi [DK]
paszka [PL]
September 22 at @kawiarniachmury: an electroacoustic set by a drummer, multi-instrumentalist and a real force of nature Tymek Papior @tymek.drummer, followed by a fierce glitch-noise performance from Jim Kimchi @jim77077kimchi and not-to-be-missed avant-garde dance extravaganza by paszka (@profile.php?id=100069644552110).

🔵 September 22-25.09 / everyday from 10.30pm 🔵
PLAKATON, Warsaw underpass at Rondo 40-latka, near Warsaw Central Station,
store number 58/59
Night improv music sessions with artists performing at the festival and local musicians
Entrance: free bit.ly/3OveaZm

More info:
FB: www.facebook.com/idealisticfest/
INST: www.instagram.com/idealistic_festival/Imprezy blisko Ciebie w Tango App →