GENTS & Enchanted Hunters | 12.06 | Chmury

Alternatywa
GENTS & Enchanted Hunters | 12.06 | Chmury
Poniedziałek, 12 czerwca 2023
godz: 20:00

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

(っ◔◡◔)っ ♥ GENTS ♥
Od czasu swojej debiutanckiej EP-ki „Embrace the Future” (2015) kopenhaski duet GENTS, na którego czele stoi wokalista Niels Fejrskov Juhl, zyskał fanów na całym świecie. Wraz z syntezatorowym zapaleńcem Theisem Vesterløkke, ci dwaj samozwańczy cyber balladziści przeszli drogę od początkowych supportów do występów na dużych festiwalach (SPOT Festival, Roskilde Festival). Poza ojczystą Danią wyprzedali koncerty w Paryżu i Berlinie oraz odbyli niezliczone trasy po Europie i Rosji, w tym grając na takich festiwalach jak Iceland Airwaves, By:Larm czy Reeperbahn.
W zeszłym roku wydali swój trzeci album „souvenir”.
musicforgents.bandcamp.com/music

(っ◔◡◔)っ ♥ Enchanted Hunters ♥
Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.
Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany „Dwunasty dom” ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single „Plan Działania” i „Pretekst”.
Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.
youtu.be/cBNw9-ftmegImprezy blisko Ciebie w Tango App →