Koncert: youGuru + Fetlar – Toruń

Alternatywa
Koncert: youGuru + Fetlar – Toruń
Niedziela, 26 lutego 2023
godz: 20:00

NRD

Browarna 6, Toruń

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

26.02.2023, niedziela
you.Guru
Fetlar
Klub NRD
Toruń, ul. Browarna 6
Godz. 20.00
Bilety:
30 zł – przedsprzedaż – link do przedsprzedaży
40 zł – w dniu koncertu
– – –
you.Guru _ info
Muzyka you.Guru to wzajemne przenikanie się różnych estetyk i inspiracji. Dźwięki płyną w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down, Tropy).
you.Guru to zespół zdecydowanie koncertowy, którego największą siłą jest zespołowe granie. Tak też została zarejestrowana najnowsza płyta. Wszystkie utwory zostały nagrane podczas trzydniowej sesji live, która pozwoliła uchwycić koncertową energię i flow.
Przeważająca część materiału muzycznego zawarta na “UNtouchable” to zaaranżowane kompozycje. Reszta powstała w wyniku wspólnej improwizacji, gdzie miesza się rockowa energia, jazzowa nieprzewidywalność i funkowa pulsacja.
20 września 2020 nakładem Anteny Krzyku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.: „Young Adult Fiction”.
Druga płyta pt.: “UNtouchable” zaplanowana jest na styczeń 2023. Wyda ją również Antena Krzyku.
Artur Maćkowiak – gitara, elektronika
Michał Lutrzykowski – bas
Piotr Waliszewski – perkusja
www.youguru.pl
www.facebook.com/you.Guru.band
www.instagram.com/you.guru_band
– – –
Mateusz Lubiewski 2022 zadebiutował pod pseudonimem Fetlar albumem „Inner forensics”, wydanym przez warszawską oficynę Opus Elefantum. Materiał, który będzie promowany podczas trasy koncertowej zrodził się z fascynacji aleatoryzmem, generative music i sztuką nowych mediów. Powstał jako dźwiękową kontemplacją nad rolą twórcy w kontekście rozwoju współczesnej technologii.
Samplom Studia Eksperymentalnego „Inner forensics” zawdzięcza niemal całą warstwę rytmiczną i chłodny retrofuturystyczny koloryt, a warstwę melodyczną standardowym narzędziom kompozycyjnym, które momentami zostały poszerzone o generatory używające techniki uczenia maszynowego. Całość została ocieplona sporą ilością mglistych padów i dronów, które miały za zadanie zrównoważyć chłodną mechaniczność materiału.
Za proces postprodukcji albumu odpowiadał Jakub Ziołek (Stara Rzeka, Alameda 5), a za oprawę graficzną artystka audio-wizualna Nina Adrjanczyk (Akpatok).
Gatunek: Ambient/Glitch/Experimental Music/IDM
www.facebook.com/fetl4r