Koncert: Kiev Office, Muzyka Końca Lata w Chmurach

godz: 20:00
11 listopada 22, Warszawa
𝙋𝙞𝙚𝙧𝙬𝙨𝙯𝙮 𝙬𝙨𝙥𝙤́𝙡𝙣𝙮 𝙠𝙤𝙣𝙘𝙚𝙧𝙩 𝙬𝙚𝙩𝙚𝙧𝙖𝙣𝙤́𝙬 𝙢𝙖𝙯𝙤𝙬𝙞𝙚𝙘𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤 𝙞 𝙩𝙧𝙤́𝙟𝙢𝙞𝙚𝙟𝙨𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤 𝙣𝙞𝙚𝙯𝙖𝙡𝙪. 𝙊𝙗𝙞𝙚 𝙠𝙖𝙥𝙚𝙡𝙚 𝙨𝙖̨ 𝙢𝙤𝙘𝙣𝙤 𝙯𝙖𝙣𝙪𝙧𝙯𝙤𝙣𝙚 𝙬 𝙡𝙤𝙠𝙖𝙡𝙣𝙤𝙨́𝙘𝙞 𝙞 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙧𝙤𝙙𝙯𝙞𝙚. 𝙋𝙤𝙨𝙩𝙧𝙯𝙚𝙜𝙖𝙟𝙖̨ 𝙘𝙤𝙙𝙯𝙞𝙚𝙣𝙣𝙤𝙨́𝙘́ 𝙬 𝙢𝙖𝙜𝙞𝙘𝙯𝙣𝙮 𝙨𝙥𝙤𝙨𝙤́𝙗. 𝙇𝙪𝙗𝙞𝙖̨ 𝙩𝙧𝙖𝙣𝙨𝙤𝙬𝙚 𝙜𝙞𝙩𝙖𝙧𝙞𝙖𝙙𝙮.
💲 Bilety na wydarzenie: 𝟰𝟬𝙯ł w dniu koncertu (płatność gotówką lub blikiem)
🔥 🅚🅘🅔🅥 🅞🅕🅕🅘🅒🅔 to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej jak i mitologii kaszubskiej. Grupa,
muzycznie i tekstowo, eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend.
Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.
Ósmy album formacji, o tytule “Gjinjenjé” (z j. kaszubskiego – zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców – ludności kaszubskiej z okolic Jeziora Łebsko i Jeziora Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich.
Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas (Raz Dwa Trzy), Kurkiewicz (Chair), Konstanty Kostka (m.in. Klawo), Paweł Przyborowski i Maja Domachowska (Kwiaty), Joanna Kucharska (Lonker See) czy Mateusz Bartoszek (Żurawie).
𝙆𝙞𝙚𝙫 𝙊𝙛𝙛𝙞𝙘𝙚:
Michał Miegoń – Głos, gitara elektryczna
Maciej Bandur – Głos, instrumenty tradycyjne, bęben szamański
Krzysztof Wroński – Perkusja
Marcin Lewandowski – Gitara basowa
𝙆𝙡𝙞𝙥𝙮:
www.youtube.com/watch?v=cp1GXMJYBF8
www.youtube.com/watch?v=X6rY6Iubnps
www.youtube.com/watch?v=3punkULekRw
𝘼𝙐𝘿𝙄𝙊: www.kievoffice.bandcamp.com
FB: www.facebook.com/kievoffice
Kontakt: [email protected]
******************************************************************
🔥 🅜🅤🅩🅨🅚🅐 🅚🅞🅝́🅒🅐 🅛🅐🅣🅐 to zespół z naszywką „Made in Mińsk Mazowiecki”, założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.
Zespół ma koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.
𝙆𝙡𝙞𝙥𝙮:
• „Naucz się być sam” – youtu.be/Lm3qvVEqmSE
• „Prywatny Ciechocinek” – youtu.be/tVTY3qc_17s
• „Nie ukryjesz się przede mną” – youtu.be/OrIaeZQFsoY
• „Gorzej już nie może być” – youtu.be/8fzbyV-GkRc
• „Dokąd” – youtu.be/KwPj8111HSU
• „2001-2007” – youtu.be/bCTcme_KNHE
𝙁𝙧𝙖𝙜𝙢𝙚𝙣𝙩𝙮 𝙧𝙚𝙘𝙚𝙣𝙯𝙟𝙞 𝙥ł𝙮𝙩:
• Bartek Chaciński (Polityka) – Album „Prywatny Ciechocinek” mówi o zmianie sposobu życia w ostatnich miesiącach więcej niż debaty online i efekty konkursów na kulturę w pandemii.
• Michał Wieczorek (Czas kultury) – Piosenki MKL są odtrutką na (post)ironię, która w za dużych dawkach bywa męcząca. Przywracają wartość szczerości (co wpisuje się w szerszy trend New Sincerity).
• Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) – Na płycie „Prywatny Ciechocinek” jest i prehistoria rock’n’rolla, i łobuzerski czar brytyjskiej muzyki gitarowej lat 90., i trochę barwnego, psychodelicznego kluczenia dla ozdoby, i nawet postrockowe wspinanie się na palce. Są też refreny, od których trudno się uwolnić, które będziecie podśpiewywać lub pogwizdywać długo po zamilknięciu muzyki.