Jarboe, Jozef Van Wissem / 26 XI 2022 / Wrocław

Alternatywa
Jarboe, Jozef Van Wissem / 26 XI 2022 / Wrocław
Sobota, 26 listopada 2022
godz: 18:30

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

🇵🇱 Jarboe i Jozef Van Wissem wystąpią w Polsce w ramach wspólnej trasy koncertowej! Artyści zagrają kolejno: 26 listopada we wrocławskim Starym Klasztorze, 27 listopada w warszawskim Niebie oraz 29 listopada w klubie Blue Note, w Poznaniu.
🇬🇧 Jarboe and Jozef Van Wissem will perform in Poland on November 26th @ 'Stary Klasztor, Wrocław, November 27th @ 'Niebo’, Warsaw and on November 29th @ 'Blue Note’ in Poznań.
🎸 𝗝𝗔𝗥𝗕𝗢𝗘 🇺🇸 alternatywa, muzyka eksperymentalna:
Jarboe do dziś wspomina tych parę występów w naszym kraju w latach 80. Później bywała u nas wielokrotnie i do Polski lubi wracać. Niesamowicie śpiewa, potrafi grać na kilku instrumentach, uwielbia kolaboracje. Po odejściu ze Swans i rozstaniu z Girą Jarboe wydała kilkanaście płyt solowych oraz zaliczyła masę kolaboracji. Do historii muzyki przejdzie jej wspólna płyta z zespołem Neurosis. Stylistycznie Amerykanka porusza się po różnych odcieniach alternatywy i nie stroni też od ekstremalnego metalu, którego jest fanką. Rezyduje w Atlancie, dba o swoje ciało, trenuje, zdrowo się odżywia. Nigdy nie chciała mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Jarboe nigdy też nie ujawniła swojego wieku. Artystka pracowita, hipnotyzująca, tajemnicza i wspaniała na żywo.
🔗 www.facebook.com/TheLivingJarboe
🔗 www.youtube.com/watch?v=hUqYTiW98YY
🔗 www.instagram.com/jarboeliving/
🎸 𝗝𝗢𝗭𝗘𝗙 𝗩𝗔𝗡 𝗪𝗜𝗦𝗦𝗘𝗠 🇳🇱 minimal, muzyka klasyczna:
Urodzony w Maastricht, zamieszkały na nowojorskim Brooklynie. Jozef gra na lutni dość mroczną muzykę, która niekoniecznie kojarzona jest z tym instrumentem. Ceni wspomnianego Jarmuscha, z wzajemnością. Panowie dość regularnie współpracują. Na nagranej przez nich w 2012 roku płycie „The Mystery Of Heaven” wystąpiła gwiazda wspomnianego we wstępie filmu Jima, Tilda Swinton. Jozef Van Wissem to nie tylko muzyk, lecz również pedagog, który w nauczycielskim CV może sobie wpisać, chociażby Harvard. Żeby nie było do końca tak poważnie, Holendrowi zdarzyło się też napisać muzykę do gry komputerowej. Konkretnie do „Sims Medieval”.
🔗 www.facebook.com/jozefvanwissem
🔗 www.youtube.com/watch?v=3uTjYHPAJbQ
🔗 www.instagram.com/jozefvanwissem/
🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →