Skalpel / 3.03.2023 / B90, Gdańsk

Elektronika
Skalpel / 3.03.2023 / B90, Gdańsk
Piątek, 03 marca 2023
godz: 19:00

B90

Elektryków, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

🟥 Skalpel wydali nowy album i zagrają w klubie B90 już 3 marca 2023!
🎧 SKALPEL:
Marcin Cichy i Igor Pudło od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu: „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit”(2014) i „Highlight” (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky).
www.facebook.com/Skalpel
www.instagram.com/skalpelmusic/
skalpel.bandcamp.com/
soundcloud.com/skalpelmusic
🟥🟥 Płyta “Origins”, która ukazała się 4 listopada to inspirująca współczesna adaptacja różnych nurtów elektroniki oraz muzyki tanecznej milenijnego przełomu. Poprzedza ją znakomity singiel “Why Not Jungle” i towarzyszące mu video. Na „Origins” znajdziemy zarówno jazz jak i drum’n’bass, downtempo i electro, trip-hop oraz balearic, breakbeat, hiphop, Krautrock.
„Ta płyta to swego rodzaju prequel. Wracamy na niej do muzyki lat 90., której słuchaliśmy i która inspirowała nas zanim odkryliśmy potencjał jazzowych brzmień. Trochę taka fikcyjna kompilacja jak te wypuszczane niegdyś przez Mo’Wax, Ninja Tune, Wall of Sound, !K7. Nostalgia miesza się tu z chęcią aktualizacji tamtych idei i nadania im współczesnego brzmienia. Jednocześnie jest to relacja naocznych i nausznych świadków z jednego z najciekawszych rozdziałów w historii muzyki elektronicznej.” – tłumaczy Igor.