Christian Fennesz: Powrót Legendy Muzyki Elektronicznej do Warszawy [nowa data wkrótce]

Elektronika
Christian Fennesz: Powrót Legendy Muzyki Elektronicznej do Warszawy [nowa data wkrótce]
Niedziela, 21 kwietnia 2024
godz: 20:00

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ZMIANA DATY – z 21.04.2024, PRZENIESIONY [nowa data wkrótce]

Christian Fennesz, wybitny austriacki gitarzysta, kompozytor i innowator muzyki elektronicznej, po długiej przerwie powraca do Warszawy. Jego wizyta, zaplanowana na 21 kwietnia 2024, jest związana z premierą jego najnowszej solowej płyty. Wydarzenie odbędzie się w klubie Niebo, zlokalizowanym przy Nowym Świecie 21 w stolicy Polski, a drzwi dla publiczności otworzą się o godzinie 19:00.

Fennesz – Ikona Muzyki Elektronicznej: Christian Fennesz jest uznawany za jedną z kluczowych postaci na scenie muzyki elektronicznej. Jego wpływ na rozwój gatunku i wprowadzenie nowych form ekspresji muzycznych jest niezaprzeczalny. Jego kariera rozpoczęła się w latach 90-tych w Wiedniu, gdzie połączył formalne wykształcenie gitarowe i etnomuzykologiczne z elektroniką, tworząc swój unikatowy styl.

Innowacje i Przełomowe Albumy: Fennesz zyskał uznanie dzięki swojemu pierwszemu pełnometrażowemu albumowi „Hotel Para.lel” z 1997 roku, wydanemu przez Editions Mego, który wprowadził unikatową mieszankę tekstur gitarowych. Jego trzeci album, „Endless Summer” z 2001 roku, uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów XXI wieku, zmieniający postrzeganie muzyki elektronicznej. Fennesz kontynuował eksperymentowanie z dźwiękiem w takich albumach jak „Venice” (2004) i „Black Sea” (2008), eksplorując dłuższe formy i bogate tekstury dźwiękowe.

Współpraca i Wpływ: Fennesz współpracował z wieloma znaczącymi artystami, w tym z Ryuichi Sakamoto, Davidem Sylvianem i Mikem Pattonem. Jego praca z Peterem Rehbergiem i Jimem O’Rourke jako trio Fenn O’Berg pokazała jego umiejętności w improwizacji i kolaboracji.

Oczekiwany Powrót do Warszawy: Jego powrót do Warszawy to nie tylko prezentacja nowej muzyki, ale również okazja dla fanów, by ponownie doświadczyć jego niezwykłego talentu na żywo. Fennesz jest znany z tworzenia głębokich i emocjonalnych pejzaży dźwiękowych, które zapewniają niezapomniane doświadczenia słuchowe.

Zakończenie: Koncert Christiana Fennesza w klubie Niebo w Warszawie to wydarzenie obowiązkowe dla miłośników muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zobaczyć na żywo jednego z najbardziej wpływowych artystów współczesnej sceny muzycznej.


Christian Fennesz: Powrót Legendy Muzyki Elektronicznej do Warszawy [nowa data wkrótce] | 21 kwietnia 2024 Niedziela, NIEBO

Biletomat.pl
99 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.