Znacie go doskonale. Codziennie czytacie jego "złote myśli", palicie buty na parkiecie szalejąc do jego setów. Człowiek, który na każdy muzyczny (i nie tylko!!!) temat mógłby napisać co najmniej 3 ksi 44 UserComments

Żyski + P.A.F.F. = Black Volga po raz pierwszy!

Artykuł dodano: 25 maja 2012, godz. 10:25
Odsłony: 6993x
Znacie go doskonale. Codziennie czytacie jego "złote myśli", palicie buty na parkiecie szalejąc do jego setów. Człowiek, który na każdy muzyczny (i nie tylko!!!) temat mógłby napisać co najmniej 3 książki a jego audycje w radio mogłyby trwać i trwać i trwać... 

Jeśli do tej pory nie wiecie o kim mowa to znaczy, że ten portal nie jest dla Was! :) 

Panie i Panowie, Czytelniczki i Czytelnicy, Słuchaczki i Słuchacze! 

Z ogromną dumą prezentujemy Wam muzyczny projekt naszego Redaktora Naczelnego - Marcina Żyskiego przy współpracy z doskonale wszystkim znanym Pawłem P.A.F.F.-em Kasperskim! 


Black Volga to projekt wspomnianych już: wokalisty Marcina Żyskiego i producenta Pawła "P.A.F.F.-a" Kasperskiego. Żyski dekadę temu był wokalistą, gitarzystą i kompozytorem gitarowej grupy Egomaniac, P.A.F.F. w ciągu ostatnich pięciu lat produkował zarówno taneczną elektronikę jak i hip-hopowe podkłady dla Firmy, Tedego, Peji czy Pezeta. 
 
Nie ograniczają się do jednego stylu - głównym pomysłem jest połączenie mniej lub bardziej tradycyjnych piosenek z wokalem i polskimi tekstami Żyskiego z nowoczesnymi, połamanymi rytmami Kasperskiego. Na ich debiutanckim albumie znajdą się zarówno trip-hopowe "Gnę się", jak i dubstepowy "Z Tobą Wszędzie", broken beatowe "Nikt Nie Stanie Nam na Drodze", orientalny "Polski Arab", jak i delikatny, 2-stepowy "Deszcz".

"Gnę Się" to pierwszy wspólny track Black Volga. To połączenie dubstepu, 2-stepu i trip-hopu z polskim wokalem. Nowoczesne, połamane beaty skonfrontowane z mrocznymi liniami melodycznymi i tekstami nie o niczym.Komentarze
 • Gregtech25 maja 2012, godz. 19:05
  @Bananowicz "jaka wazelina poszla haha :D" taka prawda Bananowicz, pytanie tylko czy nie za dużo tej wazeliny poszło ??? haha :D
 • toudi2625 maja 2012, godz. 19:18
  o boże czepiacie się jak pszczoła kwiatka......jakby zrobił cos komercyjnego to byście go zjechali, że komercha...jak zrobił coś"innego" to też po nim jedziecie tylko dlatego, że tego nie ogarniacie...co za kraj.........
 • marzenka:)25 maja 2012, godz. 19:26
  ..nio..mroczny klimat melodii podoba sie mi tutaj...poczatek prawie jak napisy otwierajace "Z archiwum X" ;)))
 • piter0071125 maja 2012, godz. 19:28
  Nie powala, ale klimat mi się podoba. Mam wrażenie, że wokal lepiej by brzmiał na jakimś dużym reverbie, ale może się mylę.
 • FuDiTraNceBOY25 maja 2012, godz. 19:38
  a ja powiem ze calkiem ciekawie wyszlo moze dlatego mnie to tak ciekawi bo nie slyszalem jeszcze takiego polaczenia styli i do tego polski wokal. Czekam na wiecej
 • Marcin Żyski25 maja 2012, godz. 19:59
  o fuck, chciałem tylko zaznaczyć, że nic nie wiedziałem o publikacji tego newsa! Ale skoro już jest, dzięki za każdą opinię, pozdrawiamy i zapraszamy, niebawem kolejne kawałki, miłego weekendu :)
 • Adwell25 maja 2012, godz. 20:19
  Niespotykane, bo polski wokal. Myślę, że moglibyście coś mniej mrocznego wyczarować :)) chociaż nie mówię, że jest źle.
 • Gregtech25 maja 2012, godz. 21:07
  Kawałek ciekawy, szczególnie linia melodyczna, wokal mniej, szkoda że autor artykułu jak wyżej wspomniano wazeliną tak mocno poleciał. Duży plus za kawałek, fajny klimat.
 • chudy5d25 maja 2012, godz. 21:30
  Muzyka nie dla mnie (ten styl, gatunek), więc nie będę oceniać. Ale chciałbym zaznaczyć, że szczena mi opadła, jak przeczytałem, że Pan Żyski udziela się wokalnie i był wokalistą w zespole. Nie wiedziałem. :)
 • damian94091525 maja 2012, godz. 21:40
  Plus za oryginalność i narodowy język :), ale generalnie ten wokal jakoś mi tu nie pasuje do koncepcji całego utworu. Ciężko to wszystko jednoznacznie ocenić, zawsze to jednak coś nowego.
 • Jerycho198825 maja 2012, godz. 21:46
  A mnie się podoba, jest to na swój sposób utwór oryginalny i mało sztampowy ;) Niemniej Marcinie i Pawle czekam na więcej :D
 • Serafin2525 maja 2012, godz. 22:30
  muza spoko ale vocal daje duzo życzenie ...łatwe proste teksty...;)
 • Pixik0725 maja 2012, godz. 22:36
  Na balet się nie nadaje ale do posłuchania to już całkiem coś dobrego. Mroczne i ciekawe, zarazem brzmi jakby podczas produkcji panowie zażywali duże ilości substancji psychoaktywnych;).
 • bonku86625 maja 2012, godz. 23:06
  Sory gregory ale dla mnie nic specjalnego . Szanuje Marcina za jego granie na imprezach ale ten news zapodaje autoreklama, który w dodatku nie za vbardzo pasuje do tematyki tego serwisu.
 • zthrx26 maja 2012, godz. 00:49
  No popatrz, wokal lepszy niż takie beztalencia radiowe ala grobelny/zagrobelski czy jak mu tam z podkładem od cioci frani. Katowanie Bajmem, Perfektem a ostatnio regge jeszcze słyszałem. Ci w rozgłośniach to kompletnie oderwani od rzeczywistości są, nic tylko żyły podcinać do tego syfu co puszczają w tym kraju.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (44)