ADE to impreza, która na stałe zapisała się na kartach historii Amsterdamu. Jest to jedno z największych przedsięwzięć związanych z muzyką EDM na świecie. 0 UserComments

Znamy pierwsze gwiazdy, które pojawią się na Amsterdam Dance Event 2022

Artykuł dodano: 23 maja, godz. 09:11
Odsłony: 518x
ADE to impreza, która na stałe zapisała się na kartach historii miasta Amsterdam. Jest to jedno z największych przedsięwzięć związanych z muzyką EDM na świecie, w których bierze udział około dwieście różnych klubów i lokali. Najważniejszym wydarzeniem całego pięciodniowego maratonu jest AMF, gdzie co roku pojawiają się największe gwiazdy. Sprawdźmy, kto potwierdził już swoją obecność podczas Amsterdam Dance Event 2022!


Amsterdam Dance Event - europejska stolica EDM-u

ADE to pięciodniowe wydarzenie odbywające się tylko i wyłącznie na terenie Amsterdamu. W tym przedsięwzięciu bierze udział około 200 klubów z całego miasta, gdzie zagrać może nawet do dwóch i pół tysiąca DJ-ów z całego świata. W 1996 roku odbyła się pierwsza edycja Amsterdam Dance Event, jednak wyglądała ona trochę inaczej. Początkowo był to trzydniowy event, który rozgrywał się na terenie tylko czterech klubów, gdzie w sumie pojawiło się około trzydziestu DJ-ów.
W 2012 roku ADE przedłużono do pięciu dni z uwagi na rosnącą popularność tzw. afterków na terenie Amsterdamu. Jak widać, nawet po czterodniowej fecie Holendrzy nie mieli dość. Pamiętajmy, że to przedsięwzięcie dzieli się na format dzienny oraz nocny. W ciągu całego wydarzenia uczestniczyło nawet do 400 tysięcy mieszkańców miasta, co czyni Amsterdam Dance Event jedną z najczęściej odwiedzanych konferencji muzycznych na świecie. Kto potwierdził już swoją obecność na holenderskiej fecie? Kto w tym roku pojawi się na festiwalu AMF? Sprawdźmy!

Posłuchaj setu z zeszłorocznej imprezy Revealed Night ADE, gdzie pojawił się Hardwell

Pierwsi artyści już potwierdzeni

Swoje własne imprezy potwierdzili już dwaj znani DJ-e. Jednym z nich jest producent, który w czasie swojej kariery zyskał określenie Barona Techno, a chodzi tutaj dokładnie o Dave'a Clarke'a, który będzie hostem Dave Clarke Presents. Podobną imprezę ma dla nas Ben Bohmer, który postanowił zająć się stworzeniem DGTL Festival, w przeszłości goszczącym takie gwiazdy, jak Amelie Lens, Green Velvet czy nawet duet Disclosure! Czy wiemy już coś na temat AMF 2022? Raczej, nie inaczej!

Mimo że w Internecie nie pojawiła się jeszcze oficjalna informacja na temat line-upu Amsterdam Music Festival, wiemy, kto pojawi się 22 października w Johan Cruijff Arenie. Będą to gwiazdy światowego formatu, a chodzi tutaj dokładnie o Afrojacka, Armina van Buurena, Davida Guettę oraz Tiesto. Wygląda na to, że na razie tylko oni potwierdzili swój występ na AMF, ale w końcu trzeba mieć jakiś support. Więcej informacji na ten temat wkrótce!

David Guetta pojawi się na tegorocznym Amsterdam Music Festival


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)