Dzisiaj nad ranem na socialmediach amerykańskiego festiwalu pojawił się oficjalny line-up imprezy, w którym znajduje się wiele znanych artystów. Impreza znana jest z posiadania w swoim zapleczu! 0 UserComments

Znamy line-up festiwalu Coachella 2022. Ponad 20 elektronicznych nazwisk

Artykuł dodano: 13 stycznia, godz. 13:51
Odsłony: 363x
Dzisiaj nad ranem na social mediach amerykańskiego festiwalu pojawił się oficjalny line-up imprezy. Impreza znana jest z posiadania w swoim zapleczu naprawdę wielkich sław. Kto w tym roku wystąpi w Coachelii? Sprawdźmy to!


Coachella - festiwal z ponad 20-letnią historią

Pierwsza edycja znanego przedsięwzięcia odbyła się w 1999 roku, a wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak projekt The Chemical Brothers, zespół Rage Against the Machine, Moby czy Richie Hawtin. Na tą imprezę sprzedano wtedy prawie 40 tysięcy biletów. 

Następną odsłonę festiwalu zaplanowano na 2001 rok, gdzie mogliśmy posłuchać m.in. Paula Oakenfolda, Fatboy Slima czy zespołu The Roots. Coachella nieprzerwanie była jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych aż 2019 roku, ponieważ odwoływano ją w latach 2020-2021 z uwagi na epidemię koronawirusa.
Największą imprezą jaką zorganizowały osoby odpowiedzialne za Coachellę, była edycja z 2014 roku, gdzie uczestniczyło w niej prawie 600 tysięcy odwiedzających. Podczas niej mogliśmy usłyszeć chociażby Zedda, Ellie Goulding, Skrillexa, Calvina Harrisa, Lanę Del Rey oraz wielu innych artystów z całego globu. Warto też wspomnieć, że festiwal cały ten czas odbywa się w jednym miejscu, a jest to Empire Polo Club w mieście Indio w stanie Kalifornia. Co organizatorzy przygotowali dla nas na rok 2022?

Obejrzyj film dokumentalny na temat Coachelli


Coachella 2022. Pełen line-up

W dniu dzisiejszym na stronach Coachelli pojawiła się grafika przedstawiająca oficjalny line-up kalifornijskiego festiwalu. Jak dobrze wiemy, impreza ta gromadzi fanów nie tylko muzyki mainstreamowej, ale też niezależnej. Nie można też zapominać o obecności EDM-owych artystów, którzy wystąpią w przedsięwzięciu.
 
Obok takich pseudonimów jak Harry Styles, Kanye West czy Billie Eilish, którzy są headlinerami tegorocznej edycji, pojawili się także reprezentanci szeroko pojętej elektroniki, a są nimi:

Coachella (Dzień 1, piątek 15 & 22.04) - Louis The Child, Madeon, Lane 8, Black Coffee, Peggy Gou, The Martinez Brothers, ARTBAT, TOKiMONSTA, Purple Disco Machine, Dom Dolla, John Summit, Lost Kings, GC Magree

Coachella (Dzień 2, sobota 16 & 23.04) - Flume, Disclosure, Tchami, Richie Hawtin, Whipped Cream

Coachella (Dzień 3, niedziela 17 & 24.04) - Jamie xx, Fatboy Slim, SLANDER, Solomun, Fred again.., Duck Sauce, Duke Dumont, The Blessed Madonna

Pierwszy dzień festiwalu zwiększy trio Swedish House Mafia, które jest dodatkowym, czwartym headlinerem Coachella 2022.

Wymienione aliasy to zaledwie 25% całego line-upu. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie oglądając oficjalny live-stream, bo bardzo możliwe że takowy się odbędzie!

Zobacz jak uczestnicy Coachelli 2019 bawili się przy Losing It


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)